Į traškučių „Chazz“ gamybą investavęs fondas pardavė akcijas, dėmesį kreipia kitur

Rizikos kapitalo fondo „Coinvest Capital“ skelbia balandžio 11 d. pardavęs savo akcijų dalį įmonėje UAB „Gusania“ – lygiai po šešių metų nuo pirmosios investicijos. Tai buvo numatyta fondo strategijoje. Akcijas įsigijo įmonės „Gusania“, gaminančios traškučius "Chazz", įkūrėjai ir kiti akcininkai.
„Putės skonio“ traškučiai Chazz
„Putės skonio“ traškučiai Chazz / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Temos: 2 Traškučiai CHAZZ

Skelbiama, kad „Coinvest Capital“ daugiausia dėmesio skiria investicijoms į giliųjų ir kitų technologijų įmones, gynybos, klimato, gyvybės mokslų srityse inovacijas kuriančius startuolius.

Investicija į UAB „Gusania“ buvo pirmoji fondo investicija, rašoma fondo tinklapyje.

2018 m., balandžio 11 d., „Coinvest Capital“ (tuomet – Koinvesticinis fondas) pasirašė pirmąją finansavimo sutartį, pagal kurią į tuomet naujai steigiamą užkandžių gamybos bendrovę UAB „Gusania“ keliais etapais buvo investuota beveik 440 tūkst. eurų.

,‚Coinvest Capital“ valdytą nuosavybės dalį išpirko įmonės įkūrėjai bei kiti akcininkai.

Kaip skelbia portalas vz.lt, pardavęs akcijas fondas užsitikrino 6 proc. grąža, o potenciali likusi sandorio suma gali būti skirta akredituotiems privatiems koinvestuotojams.

„Šiame sandoryje yra daug simbolinių detalių – investiciją uždarome lygiai po 6 metų, tai buvo pirmoji fondo investicija ir, ką čia slėpti, pati ryškiausia, nes bendrovės įkūrėjai sąmoningai rinkosi industrijos chuliganų vaidmenį. Tai tipiškas MBO sandoris, kai nuosavybę išperka vadovai, o tai reiškia, kad svarbiausi įmonės žmonės prisiima visą atsakomybės naštą ir tiki verslo perspektyvomis. Pagarba jiems ir sėkmės augant“, – sako Viktorija Trimbel, „Coinvest Capital“ direktorė.

„Dėkojame „Coinvest Capital“ už tai, kad patikėjo idėja gaminti sveikesnius užkandžius tuomet, kai iš Lietuvos pasitraukė vienintelis čipsų gamintojas, o finansų institucijos kaip maldą kartojo, kad per visą Nepriklausomybės laikotarpį nebuvo nė vieno sėkmingo maisto startuolio. Mums ši investicija buvo įsipareigojimas kelti sau aukščiausius veiklos standartus bei kurti pridėtinę vertę čia, Lietuvoje. Jau ne vienerius metus lietuviškų daržovių užkandžiai keliauja daugiau nei į 30 šalių visame pasaulyje, darbuotojams mokame gerokai didesnius nei vidutinius atlyginimus, naudojamės dešimčių Lietuvos įmonių paslaugomis, o iki tol miegojusios užkandžius gaminančios korporacijos yra priverstos bent kažkiek keistis į gerąją pusę“, – komentuoja UAB „Gusania“ direktorius Žilvinas Kulvinskis.

Fondui sandoryje atstovavo „TGS Baltic“ advokatų kontoros partnerė Dalia Tamašauskaitė-Žilienė.

„Coinvest Capital“ praėjusiais metais iš esmės atnaujino fondo komandą ir strategiją, kuri investuotojų ekosistemai buvo pristatyta pernai gegužę. Išlikdamas pradedančiojo ir ankstyvųjų etapų verslo fondu, „Coinvest Capital“ daugiausia dėmesio skiria investicijoms į giliųjų ir kitų technologijų įmones, gynybos, klimato, gyvybės mokslų srityse inovacijas kuriančius startuolius.

Pagal suteiktą mandatą, privatiems investuotojams yra taikoma unikali „Coinvest Capital“ siūloma pelno pasidalijimo programa – sėkmingo akcijų pardavimo atveju Fondo grąža ribojama tik iki 6 proc. per metus, kurią viršijanti pelno suma perskirstoma ko-investuotojams, taip padidinant jų grąžą.

„Coinvest Capital“ yra rizikos kapitalo fondas, kartu su verslo angelais ir kitais privačiais ar korporatyviniais rizikos kapitalo fondais koinvestuojantis šiuo metu iki 1,6 mln. eurų į vieną startuolį nuo ankstyviausių iki A serijos etapų. Šiuo metu laisvas kapitalas siekia 9,47 mln. eurų iš bendros 30 mln. eurų valdomos paskirtojo kapitalo (committed capital) sumos ir, kartu su partneriais, jau esame investavę 31 mln. eurų į 33 portfelio įmones, įskaitant dvi jau parduotas investicijas.

„Coinvest Capital“ yra ankstyvosios stadijos rizikos kapitalo fondas, įkurtas INVEGOS investuojant ES ir Lietuvos Respublikos viešąsias lėšas, kuris kartu su verslo angelais ir kitais rizikos kapitalo fondais investuoja į perspektyvias Lietuvos startuolių įmones. Šiuo metu fondo portfelyje jau yra 33 startuoliai. Fondas siūlo unikalią pelno dalijimosi programą, apribodamas savo investicijų grąžą iki 6 proc. per metus. Sėkmingo investicijų pardavimo atveju, šią ribą viršijantį pelną Fondas skiria akredituotiems privatiems koinvestuotojams. Iš viso šiuo metu Fondui patikėto valdomo kapitalo (committed capital), kuris sudaro 30 mln. eurų, laisvas kapitalas naujoms investicijoms siekia 9,47 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų