Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Įmonės vasarį: mažėjo skola „Sodrai“, taip pat bankrutuojančių ir likviduojamų įmonių

Vasario mėnesį palyginti su sausiu 32 proc. sumažėjo bankrutuojančių ir 25 proc. likviduojamų įmonių skaičius. Bankrutuojančiomis paskelbtos 66 įmonės – mažiausiai per pastaruosius 12 mėn., o likviduojamos buvo 1359 įmonės. Verslo skola „Sodrai“ toliau mažėjo 2 proc. iki 138 mln. Eur, o įmonių rizika iš principo nesikeičia jau penktas mėnuo, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ atlikta įmonių apžvalga.
Lyderis
Lyderis / 123RF.com nuotr.

„Kas antra įmonė Lietuvoje yra žemos rizikos, tokių įmonių dalis per metus padaugėjo 6 procentiniais punktais, – sako Jurga Tamašauskaitė, „Scorify“ verslo sprendimų vadovė. – Nors pasigirsta įvairių svarstymų apie prastėjančią verslo būklę, o atskiri bankroto atvejai iššaukia ryškesnę visuomenės reakciją, tačiau įmonių duomenys didelių nerimo ženklų apie prastėjančią situaciją kol kas nesignalizuoja.

Žinoma, šiuo metu laukiame jau pradedamų teikti finansinių ataskaitų, kurios padės aiškiau pamatyti atskirų sektorių bei įmonių situaciją“. Palyginti su pernai metais, 43 proc. įmonių savo kredito reitingą pagerino, dar 20 proc. rizika per metus nepasikeitė.

Vis dėlto kai kuriuose sektoriuose įmonių bankroto rizika per pusę metų šiek tiek paaugo. 13 proc. elektros, dujų garo tiekimo įmonių vertinamos kaip aukštos rizikos, nors rudenį tokių įmonių buvo 8 proc. 2 proc. punktais didėjo aukštos rizikos įmonių dalis statybų bei transporto sektoriuose.

Darbo rinka ­– pozityvi

Dirbančiųjų skaičius įmonėse ir toliau nuosekliai auga – palyginti su pernai metų vasario mėn., darbuotojų skaičius padidėjo 1,3 proc. Didžiausias darbo vietų augimas ir toliau fiksuojamas IT bei telekomunikacijų sektoriuje, kuris išlaiko 12 proc. augimą. 5 proc. daugiau darbuotojų nei prieš metus samdė transporto bei logistikos, administracinės ir aptarnavimo, elektros, dujų, finansinės ir draudimo veiklos, taip pat ir NT operacijų įmonės. Šiame sektoriuje darbuotojų skaičius vėl augo smarkiau – 4 proc., tuo tarpu statybų sektorius išlaiko panašų darbuotojų skaičių.

Kita vertus, toliau mažėja darbuotojų skaičius prekybos, remonto apdirbamosios gamybos ir žemės ūkio veiklose.

Prekybos sektoriuje šiuo metu dirba 1 proc. mažiau nei prieš metus, apdirbamojoje gamyboje – 2 proc., o žemės ūkyje – 4 proc. mažiau nei pernai. „Nepaisant atskirų sektorių tendencijų, darbo rinka ir toliau išlieka pozityvi, o darbo vietų kūrimas nors ir šiek tiek lėtesnis nei prie metus, vis dėlto nuosekliai vyksta“, – sako J.Tamašauskaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai