Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Imunodiagnostika“ plės savo veiklą Vilniaus inovacijų pramonės parke

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke įsikūrimą pradeda UAB „Imunodiagnostika“, neseniai pristačiusi lietuvišką Covid-19 antikūnų testą, rašoma spaudos pranešime.
COVID-19 tyrimai
COVID-19 tyrimai / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Sutartis, pasirašyta tarp Vilniaus inovacijų pramonės parko operatoriaus VšĮ „Northtown Vilnius” ir UAB „Imunodiagnostika” numato, kad bendrovė įsikurs 64 arų ploto sklype inovacijų pramonės parko teritorijoje, čia dar iki 2022 m. pabaigos iškilsiančiame pastate veiklą pradės inovatyvi gamykla ir mokslinės laboratorijos, kuriose planuojama vystyti naujus įmonės produktus. Numatoma kad UAB „Imunodiagnostika” investicijos sieks 2,2 mln. Eur, bus sukurta apie 50 naujų darbo vietų.

„Mūsų įmonė jau beveik dešimtmetį koncentruojasi į naujų diagnostinių sistemų, skirtų pirmiausiai alergijos diagnostikai, kūrimą. Per tą laiką, bendradarbiaudami su šioje srityje pasaulyje pirmaujančiais partneriais, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro tyrėjais, stiprindami savo mokslinį potencialą, plėtodami modernią laboratorijų infrastruktūrą, tobulinome diagnostikos technologijas ir kūrėme naujas. Įsikūrimas Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke – dar vienas mūsų plėtros etapas kuriant platesnio spektro pranašiausias naujo tipo diagnostines sistemas”, – pasakoja UAB „Imunodiagnostika” direktorius Gintautas Gylys.

Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko operatoriaus Northtown Vilnius vadovo dr. Gedimino Pauliukevičiaus teigimu, „Imunodiagnostika” – vienintelė Lietuvoje, atliekanti alergijų diagnostinius tyrimus pagal šiandieninės Europos alergologijos ir klinikinės imunologijos akademijos rekomendacijas.

„Pastarųjų dienų naujienos – pristatytas lietuviškasis COVID-19 testas tik patvirtino įmonės konkurencinį potencialą ir pajėgumus greitai reaguoti į aplinkybes ir globalius iššūkius”, – sako G.Pauliukevičius ir akcentuoja, kad UAB „Imunodiagnostika” apsisprendimas kurtis Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko teritorijoje yra gana svarbus žingsnis ir pačiam parkui, kuriame siekiama sutelkti gyvybės mokslų industrijos lyderių bendruomenę.

Stiprių skirtingo profilio gyvybės mokslų įmonių ir mokslo centrų susibūrimo svarba Vilniaus miesto inovacijų pramonės parko teritorijoje neabejoja ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. „Stipriausių industrijos dalyvių koncentracija inovacijų parke puikiai atliepia šio parko viziją – ne tik tapti stipria traukos vieta inovacijas plėtojančioms ir aukščiausią pridėtinę vertę kuriančioms įmonėms, bet ir sukurti palankiausias ir patogiausias sąlygas regione tiek tokių įmonių augimui, tiek reikšmingų inovacijų vystymui apskritai”, – teigia jis.

Iki 2020-ųjų metų pabaigos Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke įsikūrusios ar įsikūrimą pradėjusios 10 įmonių, veiklą vystančių gyvybės mokslų, naujų gamybos procesų, medžiagų ir technologijų, energetikos ir tvarios aplinkos kryptyse.

UAB „Imunodiagnostika“ – ketvirtoji biotechnologijų bendrovė veiklą plėtosianti Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke.

Savo filialą Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke iki 2022 m. pabaigos ketina atverti ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais