„Nenorėčiau išskirti kokios nors vienos rūšies, nes nemanau, kad atskiros rūšys turėtų būti svarstomos, turėtų būti kompleksiniai sprendimai, kurie turi poveikį režimo finansiniams ištekliams“, – spaudos konferencijoje apie galimas sankcijas Baltarusijai sakė I.Šimonytė.
Ji pabrėžė, kad konkrečiai apie galimas sankcijas pasisakyti negali, nes joms įvesti reikalingas visų 27 ES narių sutikimas.
„Niekas negali būti išbrauktam, bet niekas vienas neturėtų būti išrinktas. Yra daugiau dalykų, ne tik gamybos šakos Baltarusijoje, bet ir Europos Sąjungos kompanijų technologijų tiekimai atskiriems sektoriams, finansavimo, finansų rinkų klausimas. Manau, kad yra daug sričių ir apie tai bus diskutuojama svarstant pasiūlymus dėl sankcijų paketo. Jei klausiate ar mes esame pasiryžę svarstyti viską, žinoma, mes esame pasiryžę svarstyti viską, tačiau kontekste“, – teigė premjerė.
Lakoniškas šiuo klausimu buvo ir T.Bretonas, ne kartą pabrėžęs ES vienybės ir paramos Baltijos šalims svarbą. Jis taip pat paantrino premjerei, jog ES pasiruošusi svarstyti visas sankcijas, įskaitant ir ekonomines.
„Šiuo metu vyksta tyrimas. Mes kiekvieną savaitę siūlome naujus sprendimus. Vienas dalykas aiškus – ir dėl šios priežasties aš esu čia, praėjus savaitei po incidento – ES ir jos šalės narės yra pasirengusios greitai reaguoti. Mes palaikome Baltijos šalis“, – komentavo T.Bretonas.
Eurokomisaras vidaus rinkai pirmadienį taip pat susitiko su Minske prieš savaitę priverstinai nutupdyto skrydžio iš Atėnų į Vilnių keleiviais. Kalbėdamas žiniasklaidai jis incidentą apibūdino kaip „europinių verybių užgrobimą“.
„Man buvo svarbu pasakyti skrydžio keleiviams, skridusiems iš Atėnų į Vilnių kad mes visi šiandien jaučiamės lietuviais, mes esame dalis to, kas nutiko. Tai nebus toleruojama“, – sakė T.Bretonas.
Eurokomisaras taip pat teigė, kad Baltijos regione ES yra pasirengusi didinti savo gynybinius pajėgumus.
„Tai tik pradžia. Su premjere kalbėjome, kad didinsime ir kibernetinio saugumo pajėgumus“, – žadėjo eurokomisaras.