Danų informacinių mokslų profesorius ir robotikos ekspertas Henrikas Scharfe, pasaulyje žinomas kaip žmogus, sukūręs savo dvynį robotą – geminoidą, su kuriuo kartu skaito paskaitas, dalyvauja susitikimuose, sako, kad netrukus vaikų darželiuose pasakas seks, o mokyklose vaikus mokys robotai, kurie įvertins auditorijos reakciją ir pagal tai nustatys, kokias užduotis reikia duoti.
Pirmą kartą Lietuvoje vieši ir didžiausio Europos naujienų kanalo „Euronews“ vadovas Michaelas Petersas, kuris sako, kad dirbtinis intelektas jau dabar keičia ne tik žiniasklaidą, bet ir jos vartotojus, tačiau jis nemano, kad tai gali kelti grėsmę žurnalistams, anaiptol, tik padėti.
Informacija ir reklama jau tampa personalizuota, ir tai padeda kurti dirbtinis intelektas. „Žurnalistai dėl to neišnyks, tačiau dirbtinis intelektas taps tuo pagrindu, kuris padės išlikti žurnalistams ir kovoti su melagienomis. Tai gali padidinti ir pasitikėjimą žiniasklaida, ir jos kokybę“, – sakė jis.
Tai tik keli pranešėjai iš šiomis dienomis, Vilniuje, vykstančio didžiausio Baltijos šalyse inovacijų forumo „Innovation Drift 2019“.
Į dvi dienas vyksiantį ateities inovacijų tendencijų forumą atvyko daugiau kaip 50 žinomų Lietuvos ir užsienio pranešėjų.
„Microsoft“, „Tesla“, „Porshe“, IBM atstovai Vilniuje kalba apie lūžio technologijas, kosmoso technologijas, ateities visuomenę, mediciną, startuolius, ateities iššūkius, ateities pramonę, moteris inovatores.
Pavyzdžiui, Peteris Bardenflethas-Hansenas, 10 metų darbo patirtį turintis „Tesla“ kompanijoje, laikomas žmogumi legenda šioje kompanijoje ir yra vienas labiausiai vertinamų vadovų, prisidėjusių prie stulbinančių „Tesla“ automobilių pardavimų skaičiaus augimo – nuo 500 automobilių per metus 2010 metais iki daugiau kaip 250 tūkstančių. Spaudos konferencijoje jis pasakojo, kad keičiasi ne tik automobilių pardavimo supratimas. Ateityje, jo manymu, pasikeis automobilio savininkiškumo supratimas – daugės bendrystės, dalinimosi paslaugos.
Birželio 14 dieną pranešimą skaitys ir Garrettas Reismanas, kuris yra dviejų misijų į kosmosą dalyvis, 3 kartus išsilaipinęs kosmose. Jis dirbo skrydžių inžinieriumi Tarptautinėje kosmoso stotyje, taip pat rengė NASA astronautus robotikos ir išėjimo į atvirą kosmosą operacijų srityje.
2011-aisiais jis pakviestas prisijungti prie „Space X“ komandos. Joje dirbo kosmoso operacijų direktoriumi ir buvo atsakingas už kompanijos parengimą žmonių skrydžiams į kosmosą. Šiuo metu dr. G.Reismanas „Space X“ kompanijoje užima vyresniojo patarėjo pareigas. „Innovation Drift“ G.Reismanas dalinsis ne tik savo, tris kartus kosmose pabuvojusio astronauto patirtimi, tačiau ir pateiks įžvalgas apie tai, kokie pokyčiai, iššūkiai ir perspektyvos laukia žmonijos skrydžių į kosmosą srityje netolimoje ateityje.
Ketvirtasis Vilniaus inovacijų forumas „Innovation Drift 2019“ forumas vyksta Vilniuje, LITEXPO parodų ir kongresų centre, 2019 m. birželio 13–14 d. Forumas skirtas visiems inovatoriams, kūrėjams, ekspertams, inovacijų politikos formuotojams ir vykdytojams, siekiantiems tiek pristatyti inovacijas, tiek pasitelkti praktinį jų pritaikymą.
Renginį organizuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su LR ekonomikos ir inovacijų ministerija.