1978 m. nusivylęs dulkių siurblio veikimo mechanizmu, po penkerių metų ir daugiau kaip 5 tūkst. prototipų, James Dyson suprojektavo pirmąjį pasaulyje dulkių siurblį be dulkių surinkimo maišelių. Šiandien kompanija nuo vieno žmogaus išaugo iki tūkstančio inžinierių, dirbančių visame pasaulyje, o „Dyson“ produktai jau plačiai vartojami daugiau kaip 65 pasaulio šalyse. Kompanijos komanda nuolat plečiasi – profesionalūs inžinieriai ir mokslininkai kasdien dirba tam, kad aptiktų esminius rinkos trūkumus ir spręstų realias mūsų buities problemas, kurdami rytojaus technologijas.
Augantys pardavimai ir penktoji belaidžių siurblių karta
2018 metais prekinio ženklo „Dyson“ įtaka Lietuvoje, lyginant su 2017-aisiais, augo 39,2 %. Pardavimų augimo tempas 2019-aisiais, lyginant su tuo pačiu 2018-ųjų laikotarpiu, beveik padvigubintas, – lygus 48,7 %. Fiksuodami tendencijas, „Dyson“ atstovai Lietuvoje numato itin spartų plėtros pagreitį – iki metų pabaigos prognozuojami už dabartinius dvigubai didesni pardavimų rodikliai.
Gegužės mėnesį mūsų rinkai buvo pristatyta jau penktoji belaidžių „Dyson“ siurblių karta, tituluojama kaip dvigubai galingesnė už bet kuriuos kitus belaidžius siurblius (dvigubai didesnė „Dyson V11 Absolute“ įsiurbimo galia buvo testuojama su uždėtu valymo šepečiu, esant pilnam dulkių konteineriui, įjungus maksimalų galios režimą, lyginant su rinkoje esamais belaidžiais dulkių siurbliais, neįtraukiant kitų „Dyson“ prietaisų, remiantis EN 60312-1 direktyvos CL 5.8 ir 5.9 punktais). „Dyson V11“ – pirmas išmanusis belaidis dulkių siurblys, patvirtinantis, jog mūsų buities ateitis priklauso belaidėms techonologijoms. „Dyson V11“ charakteristikos – išties įspūdingos: iki 60 minučių veikianti ličio jonų baterija, skaitmeninis variklis, garantuojantis 60 galvutės sūkių per sekundę, LCD ekranas, trys veikimo režimai, automatinė adaptacija prie skirtingų grindų paviršių, 99,97 % mikroskopinių dulkių surinkimo efektyvumas, 40 % už pirmąją didesnė dulkių surinkimo talpa ir integruota higieniška talpos valymo funkcija. Dinamiškas krūvio jutiklis automatiškai pritaiko variklio veikimo greitį prie besikeičiančių siurbiamo paviršiaus savybių. Nuolat tobulinama technologija pirmuosius „Dyson“ belaidžius siurblius siurbimo galia lenkia jau daugiau kaip 85 %, o visa garbė čia atitenka naujausiam skaitmeninio variklio modeliui V11.
Rinkos naujokas – plaukams draugiškas „Dyson AirWrap“
Šių metų antroje pusėje Lietuvoje ketinama pristatyti dar vieną išskirtinį produktą – „Dyson AirWrap“. Tai – unikalios konstrukcijos garbanų formavimo prietaisas, keičiantis plaukų garbanojimo istoriją ir tęsiantis „Dyson“ apsibrėžtą sveikos plaukų priežiūros idėją. Po perversmą džiovintuvų rinkoje sukėlusio „Dyson Supersonic“ pasirodęs „Dyson AirWrap“ dėmesį nuo plauką žalojančio karščio perkelia į cirkuliuojančio oro jėgą. Ištyrinėję garbanokliams būdingų aukštų temperatūrų poveikį plauko molekulių ryšių modifikavimui, kompanijos inžinieriai ėmė ieškoti kito būdo garbanoms suformuoti. Norėdama išvengti negrįžtamų plauko struktūros pakitimų, komanda sukūrė vadinamąjį Coanda efektą – aerodinaminį fenomeną, kuriam veikiant plaukai pritraukiami prie prietaiso ir pradeda suktis apie jį patys, reaguodami į oro srautų judėjimą. „Dyson“ minimizavo karštį iki nežalojančio plauko struktūros, ir pasitelkė oro srautų dinamiką tam, kad plaukų garbanojimas taptų švente ne tik Jums, bet ir Jūsų plaukams.
„Dyson“ išimtinių autorizuotų platintojų sistema
Oficialūs „Dyson“ atstovai Lietuvoje perspėja klientus, jog rinkoje pasirodė prietaisų iš antrinių rinkų. Tai – kitiems pasaulinės rinkos segmentams skirti produktų modeliai, kuriuose gali varijuoti gaminių charakteristikos – skirtis elektros įtampa, kištukų tipai, galingumas; fiksuojamos ir vietiniams vartotojams netinkamos modifikacijos / komplektacijos. Ypatingą dėmesį raginama atkreipti į atnaujintus prietaisus (angl. refurbished), kurie, po gedimų suremontuoti, atstatant prietaiso prekinę išvaizdą, vėl sugrįžta į pardavimų kanalus, o klientai rizikuoja įsigyti nekokybiškus prietaisus. Didžiausią riziką kelia atlikto remonto kokybės duomenų stoka: tokiais atvejais nežinoma, kokios dalys – naudotos ar neoriginalios – buvo panaudotos gedimams likviduoti. Tokių prietaisų eksploatacija nėra saugi. Įspėjama, jog atnaujintų prietaisų oficialus servisas neremontuoja, o jau remontuotų į prekybą negrąžina.
Atsižvelgdama į šešėlinės rinkos dėsnius, ateities technologijų kompanija „Dyson“ nuo šių metų antro ketvirčio keičia distribuciją Europoje. Kaip teigia „Dyson“ atstovai, distribucijos optimizavimas leis didinti investicijas į selektyvios sistemos partnerius ir taip gerinti informacijos pateikimą klientams apie kuriamus produktus. Keičiantis vartotojų įpročiams, didėjant apsipirkimo internetu mastui, startuoja naujas „Dyson“ apsipirkimo internetinėje erdvėje modelis – „Dyson“ išimtinių autorizuotų platintojų sistema, leisianti užtikrinti pirkimo procesų skaidrumą ir efektyvumą. Pirmieji išimtines teises internetinėje erdvėje turintys autorizuoti platintojai Lietuvoje – prekybos tinklai „Technorama“, „Avitela“, „Elektromarkt“.
Oficialūs atstovai Lietuvoje rekomenduoja visuomet atkreipti dėmesį, iš kur perkamas prietaisas. Čia galima rasti aktualią informaciją apie autorizuotas interneto ir įprastines mažmenines parduotuves Lietuvoje, kuriose parduodami nauji, originalūs, Lietuvos rinkai skirti ir garantinius reikalavimus atitinkantys prietaisai.