Neužteko vietos balkone
Įmonės „Parkis“ direktorius Bronius Rauba pristatė savo sukurtą idėją –mechaninius vertikalius dviračių parkavimo keltuvus.
„Tai unikalus dviračių keltuvas, kuris palengvina gyvenimą, sutaupo vietos. Mes jį sukūrėme ir pateikėme pasauliui. Šiai dienai juo mėgaujasi 40 pasaulio šalių“, – džiaugėsi įmonės vadovas.
Jis pasakojo, kad mintis sukurti tokį produktą gimė, kai balkone nebuvo vietos kur pastatyti dviratį.
„Idėja gimė mano namuose, balkone, kur buvo daugybė netvarkingai sukrautų dviračių. Balkonai dažniausiai yra nedideli, o norint tvarkingai ir taupiai sudėti daiktus reikia priemonių, kurios padėtų palaikyti tvarką.
Išnaršiau visą internetą ir neradau, kas galėtų pagelbėti – kaip dviračius pakabinti vertikaliai. Todėl gimė idėja sukurti kažką tokio, kas pakeltų dviratį be jokių fizinių pastangų“, – 15min pasakojo jis.
B.Rauba prisiminė, kad pirmasis prototipas buvo pagamintas iš faneros. Dabar dviračių laikikliai gaminami iš nerūdijančio plieno ir aliuminio, arba iš paprasto cinkuoto plieno ir aliuminio. Jų kaina siekia 300 eurų.
Vaikams ir ne tik
Gintarė Černiauskaitė, dizaino įmonės „Creatus“ įkūrėja ir pagrindinė dizainerė, pristatinėjo sukurtą edukacinį konstruktorių.
„Tai naujas inovatyvus žaidimas vaikams. Jį sudaro medinės detalės, iš kurių galima sukurti ir raides, ir skaičius. O jeigu tai daryti atsibosta – galima statyti pilis, kelius, miestus ir mokytis balanso“, – pasakojo ji.
Nors pašnekovė sakė, kad produktas skirtas vaikams, juo mėgsta pažaisti ir suaugę.
„Mes orientuojamės į 3-12 metų vaikus, bet yra ir 30-mečių, kurie paima į rankas ir mielai žaidžia”, – juokavo dizainerė.
Šio konstruktoriaus kaina svyruoja nuo 50 iki 70 eurų.
Robotas, kuris gali pakeisti sargą
Programinės įrangos įmonės „Neurotechnology” programuotojas Vilius Matiukas pasakojo apie sukurtą robotą, kuris galėtų dirbti vietoj sargo.
„Jo paskirtis – naviguoti. Robotą pravežame pro kažkokią teritoriją – jis ją įsimena. Tada autonomiškai gali ta trajektorija važinėti. Jį galima panaudoti apsaugos srityje. Pavyzdžiui, jį galima paleisti kokioje parodų salėje, kur naktį važinėtų ir, jei pastebėtų kokią anomaliją, signalizuotų ir apie tai praneštų”, – pasakojo įmonės atstovas.
Per ketverius roboto metus jis jau ne kartą tobulintas.
„Jam ketveri ir mes jį keičiame – prilipdome kokią algoritmo dalį. Pavyzdžiui, jis turėjo rankos manipuliatorių ir galėjo paimti nesunkius daiktus“, – sakė V.Matiukas.
Rankinės iš popieriaus
Kai 15min priėjo prie „Tata Paper“ stendo, čia jį prižiūrėjo ne įkūrėja, tačiau jos draugė Evelina Galkutė, kuri prisistatė kaip žmogus, kuris labai myli lietuviškus išradimus.
„Tata Paper“ yra XXI amžiaus medžiaga. Svarbiausia, kad yra labai ekologiška – nei gyvūnėlis bus nudirtas, nei medis bus nukirstas, kad gautum medžiagą rankinei“, – dėstė ji.
Rankinę panardinome į vandenį, kad įrodytume, jog, nors pagaminta iš popieriaus, ji neištirps, – sakė E.Galkutė.
Pašnekovė pasakojo, kad rankinės gaminamos iš popieriaus, tačiau specialia technologija, kai šis yra rauginamas, tempiamas.
„Rankinę panardinome į vandenį, kad įrodytume, jog, nors pagaminta iš popieriaus, ji neištirps“, – šypsojosi ji.
Paklausus apie produkto kokybę ir ilgaamžiškumą, pašnekovė rankinę lygino su tikros odos.
„Produktas ilgaamžis. Jis yra odos atitikmuo, kalbant apie patvarumo būklę. O suplyšti gali lygiai taip pat kaip ir paprastas odinis daiktas“, – sakė ji.
Popierinių kuprinių kaina svyruoja apie 140 eurų.