„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Intel“ svarsto galimybę atidaryti naują mikroschemų gamyklą Jungtinėse Valstijose

JAV technologijų bendrovė „Intel“ ir dar viena Taivano bendrovė derasi su prezidento Donaldo Trumpo administracija dėl naujų mikroschemų gamyklų Jungtinėse Valstijose, nerimaudamos dėl galimybės užsitikrinti mikroschemų tiekimą iš Azijos tiekėjų.
„Intel“ procesorius
„Intel“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 „Intel“

Didžiausios JAV mikroschemų gamintojos „Intel“ atstovas spaudai sekmadienį pranešė, kad bendrovė diskutuoja su Gynybos departamentu apie vietos šaltinių tobulinimą. Atstovas spaudai Williamas Mossas teigė, kad Santa Klaros mieste Kalifornijoje įsikūrusi „Intel“ turi puikias galimybes bendradarbiauti su vyriausybe „valdant JAV priklausančią komercinę gamyklą“.

Tuo tarpu Taivano bendrovė „Taiwan Semiconductor Manufacturing“ yra pasirengusi pastatyti gamyklą už Taivano ribų ir šiuo klausimu yra kalbėjusi su Prekybos departamentu, nurodė bendrovės atstovė spaudai.

„Aktyviai vertiname visas tinkamas vietas, įskaitant Jungtines Valstijas, tačiau konkretaus plano dar nėra“, – teigė „Taiwan Semiconductor Manufacturing“ atstovė spaudai Nina Kao.

Pirmą kartą apie derybas pranešė „The Wall Street Journal“, kuris teigė, kad Taivano bendrovė taip pat derasi su vienu didžiausių jos klientų „Apple“ dėl gamyklos statybos Jungtinėse Valstijose.

Pasak leidinio, koronaviruso pandemija padidino susirūpinimą dėl pasaulinių tiekimo grandinių, o JAV pareigūnams daug nerimo kelia didėjanti priklausomybė nuo Taivano, kurio politinis statusas tarptautiniu mastu yra vertinamas nevienareikšmiškai.

„Intel“ vadovas Bobas Swanas praėjusį mėnesį laiške dviem Pentagono pareigūnams teigė, kad gamybos Jungtinėse Valstijose stiprinimas „yra svarbesnis nei bet kada anksčiau, atsižvelgiant į dabartinės geopolitinės aplinkos lemiamą neapibrėžtumą“. Pasak jo, JAV ir „Intel“ būtų naudingiausia įvertinti, kaip įmonė galėtų pastatyti gamyklą.

Dar prieš koronaviruso protrūkį augo susirūpinimas dėl to, kad JAV smarkiai priklauso mikroschemų tiekimo iš Taivano, Pietų Korėjos ir Kinijos.

Pentagonas ir Vyriausybės atskaitomybės biuras praėjusiais metais paskelbė ataskaitas šiuo klausimu.

Pasak Vyriausybės atskaitomybės biuro, JAV įmonių operacijų perkėlimas į užsienį gali reikšti mažesnes ginklų sistemų komponentų ir technologijų kainas. Visgi pasauliniai šaltiniai reiškia, kad „[Pentagonui] gali būti sunkiau gauti tai, ko reikia, jei, pavyzdžiui, kitos šalys nutraukia JAV prieigą prie būtiniausių atsargų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs