Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„INVL Asset Management“ įsteigė į atsinaujinančią energetiką investuosiantį subfondą

Vienos didžiausių turto valdymo grupių Baltijos šalyse „Invalda INVL“ priklausanti bendrovė „INVL Asset Management“ įsteigė subfondą „INVL Renewable Energy Fund I“, kuris investuos į atsinaujinančios energetikos objektus Europos Sąjungoje, daugiausiai Lenkijoje.
Saulės jėgainė
Saulės jėgainė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Informuotiesiems investuotojams skirto subfondo taisyklėms liepos 19 dieną pritarė Lietuvos bankas. Tikslinis fondo dydis – 60 mln. eurų, maksimalus – 100 mln. eurų, siekiama grynoji grąža investuotojams – 11 proc., teigiama „INVL Asset Management“ pranešime.

„Tikime, kad galimybė investuoti į saulės ir vėjo jėgaines ir taip ne tik prisidėti prie klimato problemų sprendimo, bet ir uždirbti patrauklią grąžą ir diversifikuoti investicijas, sudomins investuotojus”, – pranešime sakė „INVL Asset Management“ Privataus kapitalo padalinio vadovas Vytautas Plunksnis.

„INVL Renewable Energy Fund I“ koncentruosis į dvi, šiuo metu konkurencingiausias, atsinaujinančios energetikos technologijas – žemyninio vėjo ir didelio mąsto (utility scale) saulės jėgainių parkus Europos Sąjungos teritorijoje, pirmiausia orientuojantis į Lenkijos rinką.

„Lenkija Europos kontekste yra viena iš pagrindinių atsinaujinančios energetikos projektų vystymo rinkų. Tai deficitinė, aukštų elektros energijos kainų rinka, kuriai didelę įtaką daro CO2 taršos leidimų kaina. Lenkijos rinkoje 2020 metais buvo fiksuotos aukščiausios didmeninės elektros energijos kainos visoje Europos Sąjungoje, o atsižvelgiant į elektros energijos gamybos balansą, akivaizdu, kad aukštų elektros kainų tendencija užsitęs“, – pranešime teigė „INVL Renewable Energy Fund I“ subfondo vadovaujantis partneris Liudas Liutkevičius.

„Tai ypatingai palanku atsinaujinančiai energetikai, kuri gali pasiūlyti elektros energijos gamybą žemesnėmis kainomis bei generuoti elektros energiją, nedarant reikšmingo neigiamo poveikio aplinkai“, – pridūrė jis.

Pasak L.Liutkevičiaus, investuojant į atsinaujinančią energetiką bus siekiama mažiausio poveikio aplinkai bei griežto aplinkosauginių standartų laikymosi. Fondo komandai svarbu ne tik CO2 emisijų mažinimas, tačiau ir bendras poveikis aplinkai siekiant prisidėti prie Europos Sąjungos „Žaliojo kurso susitarimo“ tikslo – iki 2050 metų Europai tapti klimato atžvilgiu neutraliu bei žiedinės ekonomikos pagrindu funkcionuojančiu kontinentu.

Lietuvoje fondo vienetus platina finansų maklerio įmonė „INVL Finasta“, minimali investavimo suma siekia 125 tūkst. eurų. Fondo trukmė – 7 metai. „Invalda INVL“ grupė kartu su subfondo partneriais į šį subfondą investuos 1,3 mln. eurų.

„Invalda INVL“ ir su ja susijusios įmonės užsiima įvairia investicine veikla, turto valdymu ir priežiūra, metalo ir medienos apdirbimu bei didmenine prekyba, informacinių sistemų kūrimu ir priežiūra, teikia žemės ūkio paskirties žemės administravimo, finansų ir buhalterinės apskaitos bei kitas paslaugas.

„Invalda INVL“ akcijos kotiruojamos „Nasdaq“ Vilniaus biržos Papildomajame prekybos sąraše.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų