Ekspertai teigia, kad tokio draudimo įvedimo atveju atsilaisvintų apie 40 proc. Rusijos nealkoholinių gėrimų rinkos.
I.Zotovas savo pasiūlymą gynė teigdamas, kad minėtieji gazuotų gėrimų gamintojai remia pagrindines JAV politines jėgas.
I.Zotovas savo pasiūlymą gynė teigdamas, kad minėtieji gazuotų gėrimų gamintojai remia pagrindines JAV politines jėgas.
„Palaikydami Rusijos Federacijos prezidento ir vyriausybės veiksmus atsakant į sankcijas, siūlome įvesti apribojimus kompanijų „The Coca Cola Company“ ir „PepsiCo“ – oficialių JAV respublikonų ir demokratų partijų, aktyviai pasisakiusių už sankcijų pratęsimą Rusijai, produkcijai“, – rašoma politiko laiške D.Medvedevui.
Jis taip pat pabrėžė, kad gazuoti gėrimai yra žalingi sveikatai ir dėl to kenkia visai tautai.
Nealkoholinių gėrimų ir mineralinio vandens gamintojų sąjungos prezidentas Dmitrijus Petrovas teigė, kad tokio draudimo atveju tos Rusijos įmonės, kurios šiuo metu gamina „Pepsi“ arba „Coca Cola“, paprasčiausiai užsidarytų, nes minėtieji gėrimai gaminami naudojant slaptą receptūrą.
Nealkoholinių gėrimų ir mineralinio vandens gamintojų sąjungos prezidentas Dmitrijus Petrovas teigė, kad tokio draudimo atveju tos Rusijos įmonės, kurios šiuo metu gamina „Pepsi“ arba „Coca Cola“, paprasčiausiai užsidarytų.
„Atrodo, kad įvedame sankcijas prieš save pačius. Galima laukti deficito nealkoholinių gėrimų rinkoje – „Pepsi“ ir „Coca Cola“ užimama dalis siekia apie 40 proc. Šių priemonių (sankcijų bendrovėms) įvedimas lemtų nedarbą ir mažesnes pajamas į biudžetą. Tiek „Coca Cola“, tiek „Pepsi“ į biudžetą mokesčių pavidalu sumoka šimtus milijonų rublių“, – aiškino D.Petrovas.
Jau anksčiau, supykę dėl JAV ir ES įvestų sankcijų Kremliui, Rusijos politikai ragino priimti įstatymus, pagal kuriuos į šalį būtų draudžiama įvežti konditerijos gaminius, gėles ir žuvies koncernus iš Vakarų šalių.
Trečiadienį okupuoto Krymo pusiasalio vyndariai paskelbė planuojantys kreiptis į centrinę Rusijos valdžią su prašymu uždrausti į šalį įvežti europietiškus vynus.