Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Išplėsti biometrinių duomenų naudojimą pasienyje padeda ES parama

Didžioji dalis nelegalių migrantų, sulaikomų Lietuvos teritorijoje, yra iš trečiųjų šalių, kurių piliečiams kelionei į Europos Sąjungą privalomos vizos. Siekiant sustiprinti, o tuo pačiu palengvinti ir pagreitinti sistemingą atvykstančių ir išvykstančių asmenų kontrolę, sienos perėjimo punktuose plėtojamos naujausios technologijos.
Operatyviai atlikti tranzitu vykstančių keleivių patikrą padeda nauja įranga
Operatyviai atlikti tranzitu vykstančių keleivių patikrą padeda nauja įranga / VSAT archyvo nuotr.

Biometrinių tapatybės nustatymo priemonių įvedimas į išorės sieną saugančių institucijų naudojamas informacines sistemas yra svarbus žingsnis link naujų elementų naudojimo.  Visi trečiųjų šalių piliečiai, planuodami kelionę į Europos Sąjungą ir valstybės narės konsuliniame skyriuje teikdami prašymą išduoti vizą, turės pateikti savo biometrinius duomenis. Pirštų atspaudai įvedami į vizų informacinę sistemą, ten duomenys saugomi. Lietuvoje vykdant pasienio kontrolę, tikrinama keliautojo tapatybė, nuskaitomi dokumentai bei pirštų atspaudai ir įvairiose duomenų bazėse ieškoma informacijos apie asmenis, kuriuos reikia sulaikyti arba neleisti jiems atvykti į šalį.

Tam, kad būtų galima patikrinti įspaustus ir skaitmeniniu būdu paimtus duomenis, Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos pareigūnai turi būti aprūpinti biometrinių duomenų nuskaitymo įranga. Tam tikslui 2012 metais buvo įgyvendintas Išorės sienų fondo 2010 metų metinės programos projektas „Sukurti biometrinių duomenų patikros pasienyje sistemą“.

Įgyvendinus minėtą projektą, Valstybės sienos apsaugos tarnybos informacinė sistema (VSATIS) buvo pritaikyta dirbti su biometriniais duomenimis.  Taip pat buvo įsigyti 136 stacionarūs kelionės dokumentų bei pirštų atspaudų skaitytuvai, 64 mobilūs dokumentų ir pirštų atspaudų nuskaitymo įrangos komplektai. Jie veikia greitai, sklandžiai ir yra paprasti naudoti. Šia įranga paimami sieną kertančių trečiųjų šalių piliečių pirštų atspaudai, kurie patikrinami su vizų informacinėje sistemoje saugomais duomenimis. Įgyvendinus šias naujoves, patikra pasienyje tapo efektyvesnė ir patikimesnė.

Šį projektą įgyvendino informacinių technologijų sprendimų ir paslaugų teikėja UAB „ATEA“. Projektas „Sukurti biometrinių duomenų patikros pasienyje sistemą“ iš dalies finansuotas Išorės sienų fondo lėšomis. Jam įgyvendinti 2010 metų metinėje programoje buvo skirta daugiausia lėšų – 5 697 120 litų. 75 procentus sumos skyrė Europos Sąjunga – 4 272 840 litų. Likusi dalis – 1 424 280 litų – finansuota iš nacionalinio biudžeto lėšų.

Daugiau informacijos apie Išorės sienų fondą - www.vrm.lt

vrm logo
 
ISF_logo
 
 

 

 

 

 

 

Pavadinimas
 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai