Taivano mikroschemų gamybos įmonės yra vienos didžiausių ir pažangiausių pasaulyje, o projektu bus siekiama padidinti Japonijos konkurencingumą šiame svarbiame sektoriuje.
Pastaruoju metu viso pasaulio pramonė susiduria su puslaidininkių trūkumu, kuris jaučiamas įvairių produktų gamyboje, ypač lengvųjų automobilių.
Maždaug 20 Japonijos įmonių dalyvaus kartu su TSMC įgyvendiname projekte, kurio vertė yra 37 mlrd. jenų, o vyriausybė padengs šiek tiek daugiau nei pusę projekto išlaidų, antradienį naujienų agentūrai AFP teigė Tokijo ekonomikos, prekybos ir pramonės ministerijos pareigūnas.
Tyrimai visų pirma bus sutelkti į 3D lustų surinkimo technologijas, leidžiančias sukurti pažangesnius, bet nedidelio dydžio komponentus.
COVID-19 pandemijos paskatintas buitinės elektronikos, kurioje naudojami puslaidininkiai, paklausos padidėjimas lėmė lustų tiekimo krizę, kurią dar labiau pagilino šalčio banga JAV šią žiemą, sausra Taivane ir gaisras Japonijos „Renesas“ gamykloje.
Puslaidininkiai yra esminė šiuolaikinių technologijų dalis, naudojama įvairiuose gaminiuose, pradedant išmaniaisiais telefonais, baigiant žaidimų konsolėmis ir naujais automobiliais – būtent pastarųjų gamyboje jaučiamas didžiausias puslaidininkių trūkumas.
Šią vasarą Cukuboje, netoli Tokijo, esančiame Nacionaliniame pažangaus pramonės mokslo ir technologijos institute bus pradėtos mokslinių tyrimų infrastruktūros statybos, pažymėjo pareigūnas, o projekto pradžia numatyta 2022 metais.
Projekto įgyvendinime dalyvaus ir Japonijos chemijos įmonės „Asahi Kasei“, „Mitsui Chemicals“ ir „Sumitomo Chemical“.