Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Jaunesni nei 25-erių metų alkoholio pirkėjai „Aibėje“ rodys dokumentą

Prekybos įmonių aljansas AIBĖ savo nariams rekomendavo prašyti parodyti asmens dokumentą pirkėjams, kurie nori įsigyti alkoholio ir atrodo jaunesni nei 25 metų amžiaus. Tokios rekomendacijos siūlomos po praėjusią savaitę Seime priimtų Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų, kuriomis dokumentų pardavėjai prašyti turėtų tik kilus abejonėms dėl pirkėjo pilnametystės.
Aibė
Aibė

„Nuo rugsėjo pradžios mūsų nariai aktyviai įsitraukė į akciją RODOM. Ir nors manome, kad ši akcija – viena iš priemonių mažinti alkoholio vartojimą tarp nepilnamečių asmenų, tačiau sutinkame, kad ne visada yra tikslinga reikalauti asmens, perkančio alkoholinius gėrimus, pateikti jo amžių liudijantį dokumentą“, – pranešime cituojamas aljanso AIBĖ, UAB Pirkimų departamento direktorius Baltijos šalims Artūras Zabielskas.

Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos nurodo iš pirkėjų prašyti pateikti asmens dokumentą tik tuo atveju, jei kyla abejonių, kad asmuo yra jaunesnis nei 18 metų amžiaus.

Pasak A.Zabielsko, vertindami, kad net 92 Seimo nariai balsavo už Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas ir siekdami kaip galima labiau sumažinti žmogiškosios klaidos tikimybę nustatant pirkėjo amžių, AIBĖ savo nariams rekomenduoja dokumento prašyti iš jaunesnių nei 25 metų amžiaus klientų, perkančių alkoholinius gėrimus.

„25 metų amžiaus ribą pasirinkome neatsitiktinai. Pasiūlydami tokią rekomendaciją savo nariams, rėmėmės Skandinavijos šalių patirtimi.

Antra – prašant dokumento iš šiek tiek vyresnio amžiaus pirkėjų sumažėja tikimybė, kad mūsų personalas parduos alkoholinius gėrimus nepilnamečiui asmeniui“, – rekomendaciją komentavo A.Zabielskas.

Prekybos įmonių aljanso AIBĖ nario UAB „Svaita“ vykdomoji direktorė Rasa Pacenkienė taip pat pritaria tokioms AIBĖS siūlomoms rekomendacijomis ir sutinka, kad parduotuvių darbuotojams ne visada paprasta nuspėti pirkėjo amžių.

„Šios iniciatyvos tikslas yra sumažinti alkoholio pardavimus nepilnamečiams asmenims. Deja, tačiau ne visada lengva nuspėti jauno pirkėjo amžių – kartais šešiolikos sulaukę jaunuoliai atrodo vyresni nei dvidešimtmečiai. Rekomendacija prašyti pateikti asmens dokumentą ir kiek vyresnių asmenų, galėtų būti sprendimas išvengti pardavėjui klaidos nuspėjant asmens amžių“, – teigė R. Pacenkienė.

Lietuvos didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse nuo šių metų rugsėjo 2 dienos visi alkoholį perkantys asmenys privalėjo pateikti amžių liudijantį dokumentą.

Nors toks reikalavimas ir nesukėlė visuomenės pasipiktinimo, tačiau LR Seimas praėjusią savaitę priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kurios numato, kad alkoholinių gėrimų pardavėjai privalo reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tik, kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų amžiaus. Šį įstatymo pakeitimą dar turės pasirašyti šalies prezidentė.

Aljansas AIBĖ ateityje taip pat ketina pasiūlyti ir kitų priemonių ar rekomendacijų, leisiančių sumažinti galimybę parduoti alkoholį nepilnamečiams asmenims. Pavyzdžiui, artimiausiu metu aljanso narius pasieks plakatai, raginantys suaugusius asmenis nepirkti alkoholio nepilnamečiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų