Abi vakcinos kandidatės „paprastai buvo gerai toleruojamos, tačiau imuniniai atsakai buvo prastesni, nei pastebėti po natūralios infekcijos“ ar palyginti su kitomis vakcinomis nuo COVID-19, sakoma „Merck“ pranešime spaudai.
Viena iš vakcinų kandidačių buvo kuriama kartu su Prancūzijos Pasteuro institutu, kuris teigė, kad ir toliau tirs „dvi kitas vakcinas kandidates, kurioms yra naudojamos skirtingos metodikos“.
Tai neraminantis pranešimas, pasauliui mėginant suvaldyti COVID-19 pandemiją, kurios metu virusu užsikrėtė jau beveik 100 mln. žmonių visame pasaulyje, o daugiau nei 2,1 mln. žmonių mirė.
Šiuo metu visame pasaulyje naudojamos septynios vakcinos.
Šiaurės Amerikoje, Europoje, Izraelyje ir Persijos įlankos valstybėse daugiausia gyventojai skiepijami „Pfizer“ ir „BioNTech“ bei „Moderna“ sukurtomis vakcinomis.
Didžiosios Britanijos farmacijos bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina yra naudojama didžiojoje JK ir Indijos dalyje. Indija taip pat naudoja „Bharat Biotech“ vakciną.
Keliolikoje šalių yra naudojama Rusijos vakcina „Sputnik V“ bei dar dvi vakcinos iš Kinijos – „Sinopharm“ ir „Sinovac“ naudojamos, tačiau jos dar nėra visiškai patvirtintos.
„Merck“ teigimu, farmacijos milžinė planuoja tęsti dviejų gydymo būdų, taikomų koronavirusine infekcija užsikrėtusiems asmenims, tyrimus.
Pasak bendrovės, vienas iš šių terapinių preparatų, MK-7110, „moduliuoja uždegiminį atsaką“ į virusą, o tarpiniai klinikiniai rezultatai parodė, kad daugiau nei 50 proc. pacientų sumažėjo mirties ar kvėpavimo nepakankamumo rizika“.