Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

JAV Kongreso komitetas pritarė technologijų milžinų įtakos ribojimo priemonėms

JAV Kongreso Atstovų Rūmų teismų komitetas pritarė šešių įstatymų projektų rinkiniui, kuriuo siekiama apriboti didžiųjų technologijų bendrovių poveikį rinkai, rašo JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“.
„Facebook“, „Google“ programėlės
„Facebook“, „Google“ programėlės / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pagal vieną iš šių įstatymų projektų, be kita ko, reikalaujama, kad interneto platformos, tokios, kaip „Alphabet“ priklausanti „Google“ ir „Facebook“, naudotojams sudarytų palankesnes sąlygas perkelti savo duomenis į kitas platformas. Šiuo projektu JAV federalinei prekybos komisijai (FTC) suteikiami nauji įgaliojimai technologijų milžinams nustatyti individualius standartus.

Pagal kitą įstatymo projektą didžiosioms interneto platformoms faktiškai draudžiama pirkti bendroves, kurios gali su jomis konkuruoti kokioje nors srityje, taip pat faktiškai draudžiami įsigijimai, kurie dar labiau padidintų pirmaujančių interneto platformų įtaką rinkoje.

Dar viename įstatymo projekte numatomas draudimas technologijų milžinams savo platformose skatinti savo produktų naudojimą darant žalą konkurentams.

Įstatymų projektams kol kas pritarė tik Teismų komitetas ir jie dar turi būti pateikti Kongresui, kuriame bus surengtas galutinis balsavimas jų klausimu.

Įstatymų projektų rinkinys buvo parengtas po ilgo tyrimo, kurį atliko Atstovų Rūmų antimonopolinių reikalų pakomitetis.

Vykdydami tyrimą, įstatymų leidėjai padarė išvadą, kad didžiosios technologijų platformos naudojasi savo padėtimi rinkoje, kad galėtų varžyti konkurenciją ir inovacijų diegimą.

Pakomitetis taip pat padarė išvadą, jog Kongresui reikėtų pareikalauti, kad didžiosios technologijų bendrovės atskirtų pagrindines platformas nuo likusio verslo.

Šios įstatymų leidėjų iniciatyvos sulaukė JAV prezidento Joe Bideno administracijos palaikymo. Tačiau Baltieji Rūmai mano, jog kai kuriuos įstatymo projektus reikia patobulinti.

„Rezultatai, kurių pasiekė dvi partijos spręsdamos didžiųjų technologijų platformų keliamas problemas, įkvepia prezidentą, – pareiškė Baltųjų Rūmų atstovas. – Tikimės, jog teisėkūros procesas bus tęsiamas ir tikimės bendro darbo su Kongresu plėtojant šias idėjas.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos