Tarptautinės prekybos komisijos administracinių bylų teisėja MaryJoan McNamara savo sprendime pažymėjo rekomenduosianti bendrovės „Apple“ atžvilgiu priimti „tam tikrų teisių atėmimo nutartį bei tam tikros veiklos sustabdymo ir nutraukimo nutartį“.
Kol sprendimą svarstys teisėjų kolegija ir po to galbūt JAV prezidentas Donaldas Trumpas, „Apple“ neprivalės pateikti jokio užstato, nes „iPhone“ tiesiogiai nekonkuruoja su jokiais „Qualcomm“ produktais, pažymima dokumente.
„Džiaugiamės, jog teisėja McNamara pripažino, kad „Apple“ pažeidė mūsų aparatinės įrangos patentą ir kad teisėja rekomenduos uždrausti importuoti prekes ir nurodyti sustabdyti bei nutraukti veiklą“, – pareiškė „Qualcomm“ vyriausiasis patarėjas teisės klausimais Donas Rosenbergas.
Patentas, dėl kurio buvo priimtas šis sprendimas, yra susijęs su baterijos energijos valdymu ir veikimo trukmės pratęsimu. Šioje byloje komisija nagrinėja vieną iš dviejų skundų, kuriuos „Qualcomm“ yra pateikusi dėl „Apple“.
Teisėja nusprendė, jog „Apple“ nepažeidė kitų skunde išvardytų „Qualcomm“ patentų.
Tarptautinė prekybos komisija taip pat paskelbė „Apple“ palankią išvadą dėl atskiro su patentais susijusio „Qualcomm“ skundo.
„Apple“ pareiškė „besidžiaugianti“ tuo, kad Tarptautinė prekybos komisija nustatė, jog naujausios „Qualcomm“ pretenzijos dėl patentų yra nepagrįstos, ir tai pavadino „svarbiu žingsniu“ JAV bendrovėms užtikrinant galimybę sąžiningai konkuruoti rinkoje.
„Qualcomm“ naudoja šias bylas, kad išvengtų atsakomybės už realias problemas, savo monopolistinę verslo praktiką“, – teigiama „Apple“ pareiškime.
„Qualcomm“ elgesį tiria įvairių pasaulio šalių vyriausybės. Kai kitą mėnesį pristatysime savo bylą San Diege, išsamiai papasakosime, kaip jie įvairiais būdais kenkia vartotojams ir slopina inovacijų kūrimą.“
Sudėtingas mūšis dėl patentų
Dviejų Kalifornijoje įsikūrusių technologijų milžinų ginčas dėl patentų ir autorinių atlyginimų tęsiasi jau ne vienerius metus. Bendrovės aiškinasi santykius įvairių pasaulio šalių teismuose ir reguliavimo institucijose.
Pasak „Apple“, lustų gamintoja „Qualcomm“ reikalauja mokesčių už negaliojančius patentus ir nori neproporcingai didelio atlygio vos už vieną įrangos komponentą.
Praėjusią savaitę vienas JAV teismas „Apple“ liepė už telefonuose „iPhone“ naudojamą patentuotą technologiją „Qualcomm“ sumokėti 31 mln. JAV dolerių.
Pietų Kalifornijos federalinio teismo prisiekusieji „Apple“ nurodė sumokėti „Qualcomm“ kompensaciją už modeliuose „iPhone 7“, „iPhone 8“ ir „iPhone X“ naudojamų lustų patentų pažeidimus.
Toje byloje buvo nagrinėti patentai, susiję su „sklandaus sistemos paleidimo“ funkcija, dėl kurios prietaisai, juos įjungus, gali greitai prisijungti prie interneto, ir su technologija, kuri išmaniųjų telefonų programėlėms leidžia veiksmingai perkelti duomenis internete.
Trečiasis patentas, pasak „ Qualcomm“, yra susijęs su raiškios žaidimų grafikos užtikrinimu tausojant baterijos veikimo trukmę.
Tuo tarpu vienas Kalifornijos federalinis teisėjas, pasak JAV žiniasklaidos, paskelbė preliminarų nutarimą, pagal kurį „Qualcomm“ privalo „Apple“ grąžinti autorinio atlyginimo mokėjimų permoką, kuri sudaro beveik 1 mlrd. JAV dolerių.
Ieškinį dėl šių mokėjimų, kurie buvo numatyti sutartyje, „Apple“ lustų gamintojai „Qualcomm“ pareiškė prieš dvejus metus. Kol tęsiasi su šia byla susijęs procesas, teisėjo sprendimo įgyvendinimas bus sustabdytas.
Praėjusių metų pabaigoje „Qualcomm“ dar pakurstė savo teisinį karą su „Apple“ ir „iPhone“ gamintoją apkaltino paslapčių vagystėmis bei dalijimusi jomis su konkuruojančia lustų gamintoja „Intel“.
„Apple“ siekė mobiliųjų telefonų lustus pirkti iš „Intel“, o ne priklausyti nuo dominuojančios mobiliųjų telefonų procesorių gamintojos „Qualcomm“. Bendrovė ne kartą įrodinėjo, jog „Qualcomm“ piktnaudžiauja dominuojančia padėtimi ir kenkia visam sektoriui.
Tačiau į „Apple“ ir „Qualcomm“ grumtynes teismuose gali įsivelti politika, nes teismų sprendimai gali trukdyti Jungtinėse Valstijose diegti itin spartaus penktosios kartos (5G) ryšio telekomunikacijų tinklus.