„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

JK vyriausybė ėmėsi gelbėti pigių skrydžių bendrovę „Flybe“

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė antradienį pranešė paskutinę minutę ištiesusi gelbėjimo ranką ant bankroto slenksčio atsidūrusiai pigių skrydžių bendrovei „Flybe“, siekdama išlaikyti didžiausią Europoje regioninę vežėją ir išsaugoti apie 2 tūkst. darbo vietų.
„Flybe“ lėktuvas
„Flybe“ lėktuvas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nei vyriausybė, nei įmonė neatskleidė susitarimo finansinės informacijos.

Visgi abi pusės pranešė, kad taikomos priemonės apims oro transporto keleivių mokesčių, kuriuos moka „Flybe“ klientai, peržvalgą ir papildomų akcininkų investicijų galimybę.

„Atsižvelgdama į šias diskusijas, „Flybe“ patvirtino, kad bendrovė ir toliau veiks kaip įprasta, išsaugodami skrydžius į tokius oro uostus kaip Sautamptonas, Belfastas ir Birmingamas“, – sakoma paskelbtame vyriausybės pranešime.

Sprendimas sumažinti vežėjos keleivių mokamas rinkliavas gali užtraukti JK aplinkos apsaugos lobistų nepasitenkinimą, kurie siekia, kad vyriausybė mažintų priklausomybę nuo oro transporto.

Tačiau JK oro linijų asociacija „Airlines UK“ antradienį teigė, kad geriausias būdas pagerinti susisiekimą regione yra sumažinti arba panaikinti vienkartinius 26 svarų (30 eurų) mokesčius, kuriuos keleiviai moka už vietinius bilietus į abi puses.

Vidutinė „Flybe“ bilieto kaina į vieną pusę – 52 svarai – reiškia, kad minėtas mokestis sudaro apie ketvirtadalį visos bilieto kainos. Didesnės oro linijų bendrovės siūlo ribotas paslaugas į mažesnius miestus, kuriuos aptarnauja „Flybe“.

Vyriausybės pareiškime teigiama, kad rinkliavos peržiūra bus vykdoma atsižvelgiant į JK įsipareigojimą iki 2050 metų sumažinti anglies dioksido išmetimą iki grynojo nulinio lygio.

Visgi pagrindinė opozicijos leiboristų partija pareiškė, kad vyriausybė padarė klaidą.

„Sumažinus oro uostų keleivių mokesčius, būtų pasišaipyta iš tariamo vyriausybės įsipareigojimo mažinti emisijas“, – pareiškė leiboristų atstovas spaudai transporto sektoriuje Andy McDonaldas.

Tuo tarpu „Greenpeace“ padalinys Jungtinėje Karalystėje lėktuvo bilietų mokesčio sumažinimą pavadino „menkai apgalvota politika, kuri iš tikrųjų turi turėti tvirtą pagrindą“.

„Sumažinti vidaus skrydžių kainas ir leisti pakilti traukinių kainoms yra visiškai priešinga tam, ko mes siekiame“, – pažymėjo aplinkos apsaugos organizacija.

Konsorciumas „Connect Airways“, prieš metus perėmęs nuostolingą vežėją, pranešė, kad į gelbėjimo paketą įtraukti „Flybe“ pagrindinių operatorių pažadai dėl papildomų investicijų.

„Akcininkų konsorciumas įsipareigojo išlaikyti „Flybe“ veiklą užtikrindamas papildomą finansavimą kartu su vyriausybės iniciatyvomis“, – pažymėjo „Connect Airways“ generalinis direktorius Lucienas Farrellas.

„[Priimtas sprendimas] yra teigiamas rezultatas Jungtinei Karalystei“, – naujienų agentūros AFP paskelbtame pranešime teigė „Flybe“ generalinis direktorius Markas Andersonas.

„Flybe“ kasmet perveža apie 8 mln. keleivių ir iš savo centrų Jungtinėje Karalystėje skraidina keleivius į 170 vietų visoje Europoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs