Pensilvanijos iždo departamento vadovas Joe Torsella paskelbė apie susitarimą, kuris leis išspręsti Manhatano federaliniame teisme pateiktą kolektyvinį pensijų fondų ir investuotojų ieškinį.
Tarp susitarimą sudariusių bankų yra „BNP Paribas“, „Cantor Fitzgerald“, „Credit Suisse Group“, „Merrill Lynch“, „Morgan Stanley“, „Nomura Securities“, „SG Americas Securities“, „TD Securities USA“ ir „UBS Group“.
Visi bankai taip pat įsipareigojo pakeisti savo antimonopolinę politiką, susijusią su prekyba obligacijomis.
Investuotojai padavė bankus į teismą 2018 metais, kad buvo paskelbta, jog JAV teisingumo departamentas aiškinasi, ar kai kurie didžiausi pasaulio bankai galėjo susitarti dėl manipuliavimo neužtikrintų obligacijų kainomis.
Anksčiau šioje byloje jau buvo sudaryti susitarimai su „Goldman Sachs Group“, „Deutsche Bank“, „First Tennessee Bank“ ir „Barclays Plc“.
„Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“ neduoda paskolų tiesiogiai namų savininkams, o perka hipotekos kreditus ar vertybinius popierius iš bankų, kartu užtikrindami bankų sistemos likvidumą. Agentūros imasi iš bankų komisinius už paskolų garantijų teikimą investuotojams.
JAV valdžios institucijos perėmė abiejų agentūrų kontrolę 2008 metų finansinės krizės metu ir taip tikėjosi stabilizuoti būsto paskolų rinką, atsižvelgdamos į didėjantį paskolų įsipareigojimų nevykdymo skaičių.
Iš viso JAV išleido daugiau nei 187 mlrd. JAV dolerių, kad paremtų „Fannie Mae“ ir „Freddie Mac“.