„JPMorgan“ neigia manipuliavęs EURIBOR, svarsto EK sprendimą skųsti

Bankas „JPMorgan“ trečiadienį pareiškė nemanipuliavęs euro tarpbankinio skolinimo palūkanų norma (EURIBOR) ir svarsto galimybę skųsti Europos Komisijos sprendimą skirti jam ir dar dviem bankams baudas.
„JPMorgan“
„JPMorgan“ / „Scanpix“ nuotr.

„Mes bendradarbiavome su Europos Komisija visus penkerius metus, kuomet buvo vykdomas tyrimas, – teigiama banko pranešime. – Neužsiėmėme jokio neteisėta veikla, susijusia su EURIBOR norma. Ketiname ir toliau ryžtingai ginti savo pozicija dėl šių kaltinimų, įskaitant i galima apeliacijas Europos teismuose.“

Kiek anksčiau skelbta, kad Europos Komisija trims bankams – HSBC, „JPMorgan“ ir „Credit Agricole“ – trečiadienį skyrė baudas už manipuliavimą euro tarpbankinio skolinimo palūkanų norma (EURIBOR), kuri plačiai naudojama finansinių priemonių rinkoje.

Prieš konkurencijos pažeidimus kovojanti Komisija bankams „už dalyvavimą karteliniame susitarime dėl euro palūkanų normos išvestinių finansinių priemonių (angl. euro interest rate derivatives, EIRD) skyrė iš viso 485 mln. eurų (520 mln. JAV dolerių)“ baudą, nurodoma Komisijos pranešime.

Šis sprendimas yra dar vienas pavyzdys, kaip valdžia bando bausti didžiausius pasaulio bankus už pažeidimus, darytus prieš 2008 metų finansų krizę.

Šie trys bankai nedalyvavo 2013 metais sudarytame susitarime su Europos Sąjunga (ES), pagal kurį „Deutsche Bank“, „Societe Generale“ ir „Royal Bank of Scotland“ pripažino savo atsakomybę šioje byloje.

„Šiandien priimtas sprendimas aiškiai pasako: bankai ir visos įmonės privalo paisyti ES taisyklių“, – trumpoje spaudos konferencijoje pareiškė už konkurenciją atsakinga Komisijos narė Margrethe Vestager (Margretė Vestager).

EURIBOR byla yra viena iš daugelio bylų, susijusių su sudėtingu lyginamųjų palūkanų normų, tokių kaip LIBOR, nustatymo verslu. Šios lyginamosios palūkanų normos kasdien naudojamos įvairiausio turto, įskaitant būsto paskolas ar studentų paskolas, kainoms nustatyti.

Per kelerius pastaruosius metus maždaug dvylika iš didžiausių pasaulio bankų pripažino, jog dalyvaudavo slaptuose susitarimuose siekdami neteisėtai derinti šias palūkanų normas. Jiems buvo skirtos milžiniškos baudos, o kai kurie bankininkai net buvo įkalinti.

Pavyzdžiui, liepos mėnesį Didžiosios Britanijos teismas už manipuliavimą LIBOR 2005–2007 metais laisvės atėmimo bausmes skyrė keturiems buvusiems „Barclays“ darbuotojams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai