Reaguodami į infekcinių susirgimų plėtrą, Suomijos mokslininkai teigia sukūrę technologijas, galinčias sumažinti infekcinių susirgimų skaičių iki 60 proc. Tai sveikatos sistemai leistų sutaupyti net 4 milijardus eurų per metus.
Susivienijo mokslas ir pramonė
Į rugsėjo 27 d. Vilniuje vykusią mobilią ekspoziciją iš Suomijos atvykęs polimerų chemijos mokslų daktaras, dirbantis suomių baldų kompanijoje „ISKU“ – Karis Soljamo'as – pasakojo apie infekcinių susirgimų daromą žalą Europai bei pristatė pirmuosius pasaulyje antibakterinius gaminius.
„Dirbame su baldų, santechninės įrangos, durų bei sienų dažų gamintojais iš Šiaurės šalių, kurių produkcija keliauja ne tik į viešas erdves – į biurus, mokyklas, ligonines, bet ir privačius gyventojų būstus“, – pasakoja K.Soljamo'as.
Profesoriaus teigimu, kai kurios bakterijos (tokios kaip MRSA, VRE ir daugelis kt.) sukeliančios šiuos infekcinius susirgimus, yra atsparios antibiotikams, todėl jų plėtrą sunku sustabdyti farmaciniu keliu.
Efektyvumas – 99,9 proc.
Tačiau šiandien yra galimybė saugia aplinką sukurti natūraliu būdu – tiek viešose, tiek privačiose erdvėse pritaikant antibakterinius baldus ir antibakterinę santechninę įrangą, užkertančią kelią bakterijų plėtrai.
K.Soljamo'as atskleidžia, jog antibakterinės įrangos gamybai yra naudojami vario lydiniai ir medžiagos, kurių svarbiausia sudedamoji dalis yra sidabras.
„Daugiau nei 80 atliktų mokslinių tyrimų įrodo, kad variniai paviršiai naikina bakterijas. Antimikrobinis varis yra kol kas efektyviausia paviršiaus medžiaga, per 2 valandas sunaikinanti net 99,9 proc. patogeninių mikrobų“, – teigia profesorius.
Paklaustas, ką kiekvienas žmogus galėtų keisti savo kasdieninėje rutinoje, norėdamas apsaugoti save ir savo aplinką nuo gyvybei pavojingų infekcinių sukėlimų, K.Soljamo'as pateikia 3 patarimus: „Svarbiausia, žinoma, reguliariai plautis rankas. Savaime suprantama – palaikyti bendrą patalpų, kuriose praleidžiate didžiąją dalį laiko, švarą. Trečias dalykas – rinktis bakterijoms atsparius paviršius.“