Karjeros kryptį pakeitę IT specialistai papasakojo, kaip pasiryžti pokyčiams gyvenime

Karjeros krypties keitimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtingas ir daugybės pastangų reikalaujantis procesas, rašoma pranešime spaudai.
Informacinės technologijos
Informacinės technologijos / Sigmund All / Unsplash nuotr.

Tačiau anot džiaugsmo neteikusį darbą į karjerą informacinių technologijų srityje iškeitusių specialistų, šį žingsnį gali žengti kiekvienas, besijaučiantis įstrigęs dabartinėje darbovietėje. Programuotojai pasakoja apie jų profesinį gyvenimą pakeitusią kelionę ir dalijasi patarimais, kaip pasiryžti bei pasiruošti tokiam sprendimui.

Anot Šarūno Jankūno, „Nortal“ vyresniojo Java programuotojo, pabaigęs ekonomikos ir politikos studijas jis dirbo specialistu finansų srityje, vėliau tapo analitiku. Pašnekovo teigimu, jo pirmoji pažintis su programavimu įvyko pusbrolio dėka, o jau netrukus šis užsiėmimas jam pasirodė itin įdomus, reikalaujantis loginio mąstymo ir kūrybingumo.

„Turbūt didžiausią įspūdį paliko jausmas, kurį jauti parašęs veikiančią programą, nes darbo rezultatas yra kažkas, kas turi išliekamąją vertę, jį galima matyti iš karto. Nusprendęs žengti į programavimo sritį, tikėjausi, kad bus sunku, nes žinojau, jog turėsiu labai daug mokytis. Tai nepasikeitė ir po kelių metų – ugdyti savo programavimo įgūdžius visada bus įmanoma“, – sako Š.Jankūnas.

Buvusi karjeros kryptis neteikė džiaugsmo

Ernesta Duglas, „Nortal“ vyresnioji Java programuotoja pasakoja, kad prieš karjerą programavimo srityje, ji ilgus metus dirbo banke, tačiau darbe gerai nesijautė – ši veikla jai neteikė džiaugsmo, neatitiko asmenybės, norėjosi labiau analitinio, loginio ir mąstymu paremto darbo.

„Prieš ketverius metus nusprendžiau savęs ieškoti programavime. Iš pradžių nusprendžiau palikti buvusią darbovietę, net nežinodama, ką veiksiu – norėjau pailsėti. Tačiau pabandžiusi programavimo kursus internete, supratau, kad karjeros noriu siekti šioje srityje. Tuomet pradėjau mokytis profesinėje mokykloje, o po metų įsidarbinau „Nortal“. Panašius žingsnius rekomenduočiau ir kitiems, siekiantiems įsilieti į IT industriją – pasibandyti internete ir jei sugebate pabaigti kursus ar matote, kad jums patinka – eikite toliau“, – sakoE.Duglas.

Į naują sektorių žengti ragina atsargiai

Ernesta Duglas akcentuoja, kad sunkiausia, norint keisti darbo sritį – priimti sprendimą, nes daugelis žmonių turi tam tikrų įsipareigojimų, juos kamuoja nežinomybė. Jos patarimas tiems, kurie jaučiasi įstrigę dabartiniame darbe ar sektoriuje – užduoti sau klausimą, ar mato save ten pat po dešimties metų.

„Dažnai žmonės jaučiasi pavargę, jiems tereikia išeiti atostogų ar pakeisti darbą. Tačiau jei matote, kad dabartinė sritis jums „nelimpa“, pagalvokite apie kitą karjeros kryptį. Nereikia nerti stačia galva – kruopščiai apmąstykite savo finansinę situaciją, galbūt galite susimažinti etatą ar pusmetį nedirbti ir mokytis. Juk visada galėsite sugrįžti į senąją sritį, kurioje jau esate įgudęs, tačiau nepabandę žengti kitu keliu, nesužinosite“, – sako pašnekovė.

Dinamiškas ir pilnas galimybių sektorius

Specialistė pratęsia, kad pradėjusi darbą „Nortal“ ji tikėjosi įdomaus ir pasukti galvą verčiančio darbo. Anot pašnekovės, jos lūkesčiai išsipildė su kaupu, o panėrusi į IT darbo subtilybes, ji pamatė galimybių pilną sektorių.

„Per šiuos trejus metus supratau, kiek daug skirtingų sričių telpa į IT sąvoką – tai ir programavimas, ir testavimas, analizavimas ar net puslapių kūrimas. Daugelis žmonių vis dar galvoja, kad jeigu dirbi IT srityje, moki viską – ir sutaisyti kompiuterį, ir parašyti tobulą kodą. Tačiau realybė – kitokia, nes kiekvienoje IT sektoriaus atšakoje galima specializuotis vis labiau, o panorėjus – keisti savo darbo pobūdį. Apskritai, IT sritis yra be proto dinamiška ir įvairiapusiška – save čia atrasti tikrai galėtų kiekvienas, kuriam technologijos ar loginis mąstymas yra bent kiek prie širdies“, – tvirtinaE.Duglas.

Patyrė ne vieną atradimą

Pasak Šarūno Jankūno, pakeitęs darbo sritį ir pradėjęs užsiiminėti programavimu, jis rado ne vieną kasdieniame gyvenime naudingą įgūdį: „Pavyzdžiui, programuojant yra būtina užduotis skaidyti į mažesnes dalis, tačiau tai lygiai taip pat praverčia ir realiame pasaulyje. Be to, programavimas suteikia galimybę save lyginti su savimi, o ne su kitais – stebėti, kaip patobulėjai, vertinti savo progresą. Pasukęs kitu karjeros keliu, supratau, kad reikia nebijoti išeiti iš komforto zonos, kad ir kaip banaliai tai skambėtų. Nors priimti šį sprendimą ir pasiryžti pokyčiams buvo nelengva, tai buvo svarbiausia pamoka, kurią išmokau.“

Ernesta Duglas priduria, kad panašių atradimų patyrė ir ji: „Atsigręžusi atgal, galiu pasakyti, kad darbo sritį pakeisti nebuvo taip jau sunku – gal dėl to, kad IT sektorius yra itin paslankus, čia itin daug galimybių kiekvienam. Be to, tapusi programuotoja, supratau, kad man patinka mokytis ir tobulėti, o tai suteikia ne tik daug pasitenkinimo, bet ir prasmę darbe. Juo labiau, kai tenka dirbti su svarbiais ir žmonių gyvenimą keičiančiais projektais.“

Gebėjimas mokytis – būtina programuotojo savybė

Dažnai žmonės nusprendžia klaidingai ir pasirenka darbą IT sektoriuje vedini tik noro užsidirbti. Pakeitę savo turimą karjerą ir investavę į šios srities mokslus, jie nusivilia matydami, kad to neužtenka – norint susikurti sėkmingą karjerą IT sektoriuje labai svarbu būti motyvuotam bei nuolat tobulėti.

Š.Jankūnas pratęsia, kad norintys pakeisti darbo sritį, turėtų užsibrėžti aiškų tikslą ir jo neapleisti, nes siekiant tapti specialistu naujame sektoriuje, reikės įdėti itin daug darbo, bandant pasivyti ar net aplenkti būsimus kolegas. Jo teigimu, norintiems išmėginti save programavimo srityje, reikia nusiteikti mokytis.

„Jeigu siekiate tapti programuotoju, privalėsite išsiugdyti įprotį reguliariai skirti laiko susipažįstant, o vėliau ir įvaldant šio darbo specifiką, niuansus. Pavyzdžiui, šią veiklą savo rutina paverčiau susigalvojęs konkrečią užduotį – sukurti žaidimą. Žinoma, programuotojams reikalingos ir kitos savybės – loginis mąstymas, sugebėjimas ieškoti informacijos ir dirbti savarankiškai ar atidumas detalėms, tačiau būtent noras mokytis ir neatsilikti nuo kasdien tobulėjančių technologijų – bene svarbiausia savybė, kurios reikia dirbant šioje srityje“, – teigia „Nortal“ vyresnysis Java programuotojas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų