Įprastai per parą vasaros metu suvartojama apie 30 milijonų litrų. Tačiau atslinkus karščiams, gyventojai sunaudojo 38 milijonus litrų. Bendrovė „Klaipėdos vanduo“ pastebėjo, kad iš kai kurių vandens siurblinių vandens suvartojimas šoktelėjo daugiau nei 1200 kubinių metrų per valandą. Per savaitgalį sunaudota 113 milijonų litrų vandens.
„Per karščius vandens suvartojimas visada išauga, tačiau šiemet jis rekordinis. Labiausiai išaugo vandens suvartojimas iš Pirmosios vandenvietės, iš jos vanduo tiekiamas ne tik šiaurinei miesto daliai, bet ir Klaipėdos priemiesčiams. Pirmoje vandenvietėje vandens suvartojimas per parą išaugo 2 milijonais litrų. Stebime, kad vandens suvartojimas didžiausias anksti ryte nuo 7 iki 9 valandų ir vakarais nuo 20 iki 22.30 val., piką pasiekia apie 21 valandą, kai iš darbų grįžę gyventojai jį masiškai naudoja, labai tikėtina, ne tik buities reikmėms, bet ir vejos laistymui. Didelis vandens suvartojimas gali sukelti vandens drumstumą ir mažinti vandens slėgį, ypač aukštesnėse gyvenamosiose vietose“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Taip pat bendrovė „Klaipėdos vanduo“ informuoja, kad vandentiekio avarija Liepų gatvėje, po geležinkelio bėgiais, jau likviduota. Darbai baigti per savaitę. 60 metrų ilgio vandentiekio atkarpa atidaryta.
„Vandens padavimą nuolat sekame realiuoju laiku per SCADA sistemą ir matome, kad šiaurinėje miesto dalyje sumažėjęs vandens slėgis pagerėjo. Tačiau visuomet, išaugus vandens vartojimui, išlieka rizika, kad vandens slėgis gali būtų mažesnis nei įprastai. Todėl gyventojų prašome vejas laistyti ne piko metu“, – sako bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.
Anot specialistų, per karščius reikia vartoti daug skysčių, labiausiai patartina vandenį. Vien su prakaitu žmogus netenka apie 2 litrų vandens. Klaipėdoje centralizuotai tiekiamas vanduo yra saugus vartoti, jis yra vidutinio kietumo, o tai reiškia, kad jame yra kalcio ir magnio, kuris būtinas žmogaus organizmui.