Energetikos išteklių biržos „Baltpool" biokuro verslo linijos vadovas Vaidotas Jonutis teigė, kad į Kauną vežamos medienos užterštumo lygis yra pernelyg menkas, kad pakenktų kauniečių sveikatai ar aplinkai, tačiau pelenais nereikėtų tręšti laukų, kuriuose auginamos daržovės.
Anot dienraščio, Radiacinės saugos centro specialistai sunerimo po to, kai ištyrė iš vienos Alytaus katilinės atvežtą pelenų mėginį. Radiacinės taršos mastui matuoti naudojamų bekerelių (Bq) koncentracija mėginyje siekė tokį lygį, kad pelenus teko prilyginti radioaktyvioms atliekoms.
Dokumentai rodo, kad pelenai susidarė sudeginus iš Baltarusijos atvežtą biokurą. Tas pats tiekėjas biokurą veža ir „Kauno energijai“, rašo „Kauno diena“.
Papildyta 15:57 val.
„Kauno energija“: įmonės deginamo biokuro tarša neviršija normų
„Visuose „Kauno energijos“ biokuro deginimo objektuose tiek biokuras, tiek pelenai yra nuolat tikrinami ir, pagal naujausius tyrimų duomenis, nėra nustatyta jokių radioaktyvumo ribinių verčių viršijimų. Jų nebuvo nustatyta ir anksčiau“, – pranešė įmonė, biokurą perkanti energetikos išteklių biržoje „Baltpool“.
Centro direktorius Albinas Mastauskas BNS antradienį teigė, kad jau rengiamos teisės aktų pataisos, kuriomis bus reguliuojama į Lietuvą įvežamo biokuro kokybė. Pasak jo, iš Baltarusijos įvežama mediena nekelia grėsmės, tačiau ją sudeginus, pelenuose esančio radioaktyvaus cezio koncentracija padidėja nuo 100 iki 300 kartų.
„Baltpool“ biokuro verslo linijos vadovas Vaidotas Jonutis „Kauno dienai“ teigė, kad į Kauną vežamos medienos užterštumo lygis yra pernelyg menkas, kad pakenktų žmonių sveikatai ar aplinkai, tačiau pelenais nereikėtų tręšti laukų, kuriuose auginamos daržovės.