2017 09 25 /12:15

Kauno termofikacijos elektrinė ir Kinijos „Datang Power“ steigia bendrą įmonę

Verslininko Rimando Stonio valdoma techniškai pasenusi Kauno termofikacijos elektrinė (KTE) ir viena didžiausių Kinijos energijos gamintojų „Datang International Power Generation“ sutarė steigti bendrą įmonę, kuri Kaune statytų naują kogeneracinę elektrinę.
Naujas KTE vadovas Evaldas Paulavičius
Naujas KTE vadovas Evaldas Paulavičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Susitarimą dėl bendros įmonės steigimo įmonės pasirašė sekmadienį.

KTE generalinio direktoriaus Evaldo Paulavičiaus teigimu, nauja įmonė statys 120 mln. eurų vertės apie 150 MW galios dujų kogeneracinę elektrinę.

„Sutariame įmonę valdyti vienodomis dalimis. Artimiausiu metu prasidės ir naujojo objekto projektavimas“, – pranešime sakė E.Paulavičius.

KTE atstovas Arūnas Armalis BNS teigė, kad Kauno bendrovė investuos mažiau lėšų, nes jos įnašas bus infrastruktūra ir parengtas projektas.

„KTE indėlis yra ir vieta, infrastruktūra, parengti projektai“, – BNS sakė A.Armalis. Jis teigė kol kas negalintis detalizuoti, kaip pasiskirstys investicijų suma.

Pasak pranešimo, pirmadienį savo planus KTE ir Kinijos atstovai pristatys Energetikos viceministrui Egidijui Purliui.

Prieš dvejus metus KTE tarėsi su kita Kinijos bendrove „Beijing Energy Investment Holding“, buvo pasirašytas ketinimų protokolas, tačiau projektas taip ir nepradėtas įgyvendinti. „Beijing Energy“ yra viena smulkiųjų „Datang Power“ akcininkių.

Nuo 1994 metų veikiančios „Datang Power“ metinės pajamos siekia apie 4 mlrd. eurų, pelnas – 0,5 mlrd. eurų, įmonė listinguojama Londono vertybinių popierių biržoje. Jos elektrinių bendra instaliuota galia yra daugiau kaip 44 tūkst. megavatų, apie 25 proc. elektros pagaminama hidro, vėjo bei saulės elektrinėse.

2020 metais KTE įrenginiai dėl aplinkosaugos reikalavimų nebegalės apskritai veikti, todėl įmonė siekia pritraukti Kinijos investicijų ir atnaujinti jėgainę.

JAV registruota R.Stonio bendrovė „Clement Power Venture“ iš Rusijos koncerno „Gazprom“ už daugiau nei 29 mln. eurų KTE įsigijo 2013 metais. Pernai vasarį vienintele KTE akcininke tapo Singapūro „Energy Capital Holdings“, tačiau galutine savininke liko R.Stonio šeima.

2012 metais dar „Gazprom“ valdyta KTE ketino į jėgainės modernizavimą investuoti 58 mln. eurų ir taip atitikti ES taršos reikalavimus. Tačiau planuotos investicijos taip ir nebuvo įgyvendintos. Vėliau R.Stonys irgi bandė modernizuoti KTE, bet nesėkmingai – jis ketino statyti 150 megavatų biokuro įrenginius ir bandė laimėti fiksuotą elektros tarifą, tačiau aukcionas buvo nutrauktas.

Pernai rugpjūtį KTE planavo kreiptis į tarptautinį arbitražą, nes Lietuva panaikino paramą termofikacinėms elektrinėms iš viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) biudžeto. A. Armalis BNS teigė, kad vėliau nuspręsta nebesibylinėti, o dėmesį skirti naujos jėgainės statybai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis