2021 05 25 /2021 05 26

Kauno verslams – lengvatų paketas: 3000 įmonių sulauks miesto pagalbos

Kauno miesto taryba priėmė mokestines lengvatas, orientuotas į verslus, sunkiai išgyvenančius COVID–19 pandemiją. Siekiant sušvelninti „karantininius“ padarinius, mokesčiai už NT, žemės ir valstybinės žemės nuomą sumažės ketvirtadaliu, o apgyvendinimo paslaugų sektoriui – net 50 proc. Pagalba galės pasinaudoti daugiau kaip 3000 mieste veikiančių verslų.
Restoranas Kaune
Restoranas Kaune / Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kaip skelbiama Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai, tikimasi, kad tai padės verslams išsaugoti darbo vietas ir sumažinti patiriamus nuostolius.

„Nuo pandemijos nukentėjusios Kauno įmonės tikrai nepamirštos ir darome viską, kad jų nuostoliai bent iš dalies būtų kompensuoti. Pagalbos ranka tiesiama visiems, kurie turėjo visiškai sustabdyti ar smarkiai apriboti veiklas karantino metu.

Etapinis vakcinavimas, galimybių pasas ir švelnėjantis karantinas teikia vilčių, kad grįžtame į įprastines gyvenimo ir darbo vėžes. Tikimės, kad lengvatos paspartins verslų atsitiesimo procesus, o sutaupytos lėšos bus panaudotos išlaikant darbuotojus, investuojant į reikalingas priemones ir vėl atveriant duris klientams“, – teigė Kauno miesto savivaldybės vicemeras Andrius Palionis.

Šiemet nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos už 2021 metus mokesčio – 25 ar 50 procentų – lengvatomis galės pasinaudoti virš 3000 skirtingų verslų. Tokį sprendimą Kauno taryba patvirtino antradienio posėdyje.

Mažinama mokestinė našta

Mokesčiai už nekilnojamąjį turtą, žemę ir valstybinės žemės nuomą perpus sumažinami viešbučiams ir trumpalaikio apgyvendinimo paslaugas teikiantiems verslams. Šiam sektoriui miestas skiria 50 proc. lengvatą, kadangi sumažėjus turistų srautams bei koncertams ir konferencijoms persikėlus į virtualią erdvę ypač sumenko verslų generuojamos pajamos.

25 proc. mokestinė lengvata bus taikoma ir visiems Kaune veikiantiems juridiniams asmenims – kultūros įstaigoms, laisvalaikio, pramogų ir kitoms pasilinksminimo vietoms, sporto klubams, sveikatinimo paslaugų centrams ir sanatorijoms bei kitoms poilsio erdvėms, – turinčioms nekilnojamojo turto ar žemės sklypus bei nuomojantiems valstybinę žemę.

Finansinė našta mažinama ir viešojo maitinimo sektoriui, parduotuvėms bei prekybos centrams, kurie karantino metu buvo pilnai sustabdę prekybą, negeneravo pajamų, neteikė paslaugų per kurjerius.

Į lengvatas nepretenduoja įmonės, kurios viso karantino metu teikė maisto, veterinarijos, vaistų, optikos prekių, ortopedijos priemonių ar laidojimo reikmenų pardavimo paslaugas, taip pat prekiavo maistu turgavietėse.

Sisteminga parama

Skatinant smulkiojo ir vidutinio verslo sugrįžimą į darbus, visos Kauno lauko kavinės buvo atleistos nuo vietinės rinkliavos ir joms leista maksimaliai išsiplėsti erdvėje. Šiemet tokiu miesto pasiūlymu suskubo pasinaudoti beveik šimto kavinių savininkai.

Mokestinė našta taip pat palengvinta ir visiems savivaldybės nekilnojamojo turto nuomininkams.

Numatytus kriterijus atitinkančios įmonės bei įstaigos sulauks lengvatos iki 70 procentų arba pilno atleidimo nuo nuomos mokesčio.

Toks sprendimas papildomą finansinį stabilumą suteikia Kauno miesto padaliniuose įsikūrusioms vaistinėms, biudžetinėse įstaigose veikiančioms valgykloms.

Sudėtingą pandeminį periodą išgyvenančios miesto įmonės sulaukia jau ne pirmo pagalbos paketo.

2020 metais Kauno savivaldybė verslams taikė lengvatas nuo 25 iki 100 procentų.

Kaip 15min teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir paslaugų skyrius vedėja Sonata Šėlienė, praėjusiais metais miesto skirta parama nuo COVID-19 nukentėjusiam verslui siekė apie 1 mln. eurų. Panašių tendencijų tikimąsi ir šiemet, tačiau tai – tik preliminari sutaupytų lėšų išraiška.

Lauko kavinėms leidžiama maksimaliai plėstis į plotą, jeigu netrukdo pėsčiųjų, dviračių ar automobilių eismui, kaimynams bei šalia vykdomiems darbams, todėl vietinė rinkliava negali būti skaičiuojama pagal nustatytą įkainį už kvadratinį metrą.

Savivaldybės nuomininkams teikiama mokestinė lengvata taip pat nėra fiksuota, o taikoma atsižvelgiant į kiekvieno nuomininko pajamas ir kitus finansinius rodiklius bei aplinkybes.

„Mokestinės naštos mažinimo sulaukiančių nekilnojamojo turto, žemės savininkų bei valstybinės žemės nuomininkų skaičiai mieste taip pat kasmet kinta, todėl šiuo metu tiksliai įvertinti sutaupytų lėšų dydį būtų sudėtinga“, – paklausta, kokia yra suteikiamos paramos finansinė išraiška, atsakė S.Šėlienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų