Lapkričio pradžioje Vokietijoje startavusiame trejų metų trukmės projekte „CarbonNeutralLNG“ bus bendradarbiaujama kuriant hibridinę procesų grandinę, apimančią vandenilio gamybą iš biomasės ir jo konversiją į sintetinį metaną, pranešė bendrovė.
Pasak „Klaipėdos naftos“ SGD Komercijos skyriaus vadovės Jurgitos Šilinskaitės-Venslovienės, bendrovės SGD infrastruktūrą ateityje be papildomų investicijų bus galima pritaikyti metano dujų transportavimui.
„Mums tai svarbi galimybė ugdyti ir plėsti savo kompetencijas, susijusias su vandenilio technologijų pritaikymu, CO2 transportavimo ir geologinio saugojimo Europoje galimybėmis, sintetinio metano gamyba. Tyrimai laboratorijose šiame projekte turėtų persikelti ir į nedidelius demonstracinius projektus, kuriuose vertinamas ir ekonominis jų naudingumas“, – teigė J.Šilinskaitė-Venslovienė.
Pranešama, kad projekte bendradarbiaus 12 partnerių, tarp kurių – Vokietijos, Austrijos, Graikijos universitetai, Švedijoje veikiantis Baltijos energetikos inovacijų centras bei kelios verslo organizacijos.
Projekto metu taip pat bus atliekamas aplinkos, socialinis bei ekonominis poveikio vertinimas, ieškoma būdų, kaip išvengti metano išmetimo gamtinių dujų sektoriuje. Planuojama, kad pasitelkiant dronus bus matuojamos metano emisijos „Klaipėdos naftos“ SGD terminale.
„Klaipėdos nafta“ taip pat dalyvauja šiuo metu rengiamo Vandenilio sektoriaus plėtros Lietuvoje gairių ir jų įgyvendinimo veiksmų plano projekto darbo grupėje.