Apie naujai išrinktą vadovą trečiadienį ryte pranešė Susisiekimo ministerija, kuri ir rengė konkursą. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius yra valdančiajai koalicijai priklausančios Lenkų rinkimų akcijos narys.
Per rinkimus rėmė „valstiečius“
A.Latakas praėjusiais metais kandidatavo į Klaipėdos miesto tarybą „valstiečių“ sąraše, tačiau nepateko.
Kaip rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys, praėjusiais metais A.Latakas savivaldos rinkimuose „valstiečius“ parėmė 3 tūkstančiais eurų. Tai įvyko kovo 20 dieną.
Buvęs uosto vadovas Arvydas Vaitkus „valstiečių“ sąraše kandidatavo į mero vietą. Praradęs tuometinio ministro Roko Masiulio pasitikėjimą jis buvo atleistas.
A.Vaitkaus rinkiminės kampanijos finansiniai rėmėjai buvo uosto įmonių vadovai ir akcininkai. Tai, pasak R.Masiulio, galėjo sukelti interesų konfliktą, todėl A.Vaitkus buvo atleistas. Netrukus posto neteko ir R.Masiulis, ir tai ministras siejo su „valstiečių“ kerštu dėl A.Vaitkaus atleidimo.
Verslo konsultavimo bendrovėje „Averditum“ šiuo metu dirbantis A.Latakas nurungė 12 kitų pretendentų, įskaitant ir laikiną uosto vadovą, jo infrastruktūros direktorių Vidmantą Paukštę.
Susisiekimo ministerija kol kas nepranešė apie laimėtoją ir tai žada padaryti vėliau trečiadienį.
Į uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas A.Latakas turėtų būti paskirtas po to, kai jo kandidatūrą patikrins teisėsauga.
A.Latakas kartu su buvusiu uosto vadovu Arvydu Vaitkumi dalyvavo viename „valstiečių“ sąraše prieš metus vykusiuose rinkimuose į Klaipėdos miesto tarybą, tačiau A.Latakas nebuvo išrinktas. Jis BNS praėjusią savaitę teigė nesantis A.Vaitkaus draugas, tačiau jie pažįstami, jis taip pat sakė nesantis „valstiečių“ partijos narys.
Pernai kovą A.Vaitkus buvo atleistas, tuometiniam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui suabejojus, ar su „valstiečiais“ kandidatavęs uosto direktorius liktų nešališkas įmonių, parėmusių jį per savivaldos ir Klaipėdos mero rinkimus, atžvilgiu.
„Valstiečių“ rinkimų kampanijai pernai 44 tūkst. eurų paaukojo Birių krovinių terminalo akcininkas Igoris Udovickis ir jo sutuoktinė, po 8,8 tūkst. eurų – šio terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas bei „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma. Pastarieji su „valstiečių“ sąrašu taip pat išrinkti į Klaipėdos miesto tarybą.
A.Latakas prieš savaitę BNS sakė turintis uosto vadovui būtinos patirties, nes jame dirbo apie 18 metų.
„Visi tie darbai uoste, ko gero, yra žinomi, per tiek metų praėjau daug pareigybių – nuo terminalo viršininko, skyriaus viršininko, su uostu visi klausimai daugmaž aiškūs – kas ten vyksta, kas ten važiuoja, kas kraunama, kodėl, visi tie dalykai aiškūs“, – BNS sakė „Averditum“ dirbantis A.Latakas.
Vienintelis „Averditum“ akcininkas ir vadovas yra buvęs „Achemos grupės“ prezidentas ir ilgametis viceprezidentas Arūnas Laurinaitis. Jis 2011 metų spalį buvo paskirtas, bet 2013 metų sausį atleistas iš koncerno vadovo posto, kurį užėmė iš karto po pagrindinio akcininko Bronislovo Lubio mirties.
„Achemos grupė“ valdo didžiausią uosto krovos bendrovę „Klasco“, iš kurios prieš kelerius metus A.Latakas, BNS žiniomis, buvo atleistas.
Nuolatinio vadovo uostas neturi jau metus, kai pernai kovo pabaigoje buvo atleistas A.Vaitkus.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), o vėliau ir teismas nutarė, kad A.Vaitkus pažeidė tarnybinę etiką. Teismo teigimu, uosto verslininkų, jį parėmusių per miesto tarybos ir mero rinkimus, valdomos įmonės užima reikšmingą uosto krovos dalį, o pats A.Vaitkus turėjo priimti su jomis susijusius sprendimus.
Pastarasis tikino, kad buvo atleistas dėl politinių motyvų, bet jo skundai teismams buvo atmesti.
S.Skvernelis nevertina būsimo Klaipėdos uosto vadovo
Premjeras nesiima vertinti Klaipėdos uosto vadovo konkursą laimėjusio Algio Latako. Saulius Skvernelis teigia nepažįstantis A.Latako ir negalintis vertinti nei jo kompetencijos, nei galimybių.
„Kiek paskaičiau šiandien spaudoje, žinau, kad jis dalyvavo rinkimuose (į Klaipėdos miesto tarybą – BNS) ir turi ilgametę patirtį dirbant uoste, bet daugiau detalių pasakyti negaliu, tai buvo man irgi naujiena“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė S.Skvernelis.
Anot jo, koronaviruso krizė nėra tas laikas, kai išskirtinis dėmesys turi būti skirtas vienai ar kitai valstybės įmonei.
„Tiesiog dabar ne tas laikas ir ne tas prioritetas, kad būtų galima skirti ypatingą dėmesį vienokios ar kitokios valstybės įmonės vadovo pozicijai“, – sakė S.Skvernelis.
Trečiadienį pranešta, kad Klaipėdos uosto vadovo konkursą laimėjo buvęs koncerno „Achemos grupė“ valdomos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco“) gamybos direktorius A.Latakas.
Verslo konsultavimo bendrovėje „Averditum“ šiuo metu dirbantis A.Latakas nurungė 12 kitų pretendentų, įskaitant ir laikinąjį uosto vadovą, jo infrastruktūros direktorių Vidmantą Paukštę.
A.Latakas kartu su buvusiu uosto vadovu Arvydu Vaitkumi dalyvavo viename „valstiečių“ sąraše prieš metus vykusiuose rinkimuose į Klaipėdos miesto tarybą, tačiau A.Latakas nebuvo išrinktas. Jis BNS praėjusią savaitę teigė nesantis A.Vaitkaus draugas, tačiau jie pažįstami, jis taip pat sakė nesantis „valstiečių“ partijos narys.
Pats A.Latakas interviu BNS trečiadienį teigė nematantis galimybių kilti interesų konfliktui dėl to, kad kartu su tais pačiais verslininkais viename „valstiečių“ sąraše pernai dalyvavo savivaldos rinkimuose ir finansiškai parėmė partiją.