Įmonėje šiuo metu dirba daugiau nei 1200 darbuotojų.
„Užsibrėžėme gana ambicingą planą – rasti 200 mūsų reikalavimus atitinkančių naujų darbuotojų per pakankamai trumpą laiką. Pirmą kartą į pagalbą pasitelkėme ir darbuotojų nuomos kompaniją, kuri pasiūlė dalį darbuotojų. Džiaugiamės, kad tai pavyko pasiekti greičiau nei tikėjomės – mūsų skelbimai apie naujai buriamą komandą susilaukė didelio atgarsio ir susidomėjimo“ – sako „Yazaki“ generalinės direktorės pavaduotoja Jurgita Galinskienė.
„Dauguma naujai priimtų darbuotojų – klaipėdiečiai. Tačiau organizavome ir naujų darbuotojų paiešką apskrityje – Kretingoje, Priekulėje, Gargžduose. Net trečdalis naujokų – iš šių miestų. Nemažai priimta ką tik mokslus baigusio jaunimo. Džiaugiamės, kad jiems padedame žengti į darbo rinką. Taip pat smagu, kad priėmėme ir keletą iš emigracijos sugrįžusių mūsų tautiečių“ – sako J.Galinskienė.
Pasak Eimanto Kiudulo, Klaipėdos LEZ vadovo, darbuotojų praėjusiais metais daugėjo ir kitose Klaipėdos LEZ įmonėse. „Albright Lietuva“, „Retal Baltic“, „Neo Group“ bei „Ani Plast“ kartu padidino darbuotojų skaičių dar šimtu.
Kovo mėnesį „Yazaki“ pradėjo antrąjį personalo plėtros etapą – ieško dar apie 200 specialistų. Atrankos metu pagrindinis dėmesys skiriamas kandidatų asmeninėms savybėms.
Inžinierių komandos know-how jau iškeliavo į kitas Europos ir Azijos šalis
Lietuvoje sukurtas „Mercedes–Benz“ vienos rūšies laidų rinkinių gamybos proceso modelis jau perkeltas į „Yazaki“ įmonę Bulgarijoje. Čia lietuvių apmokyti bulgarų darbuotojai gamina dalį „Daimler“ užsakymo. Šiuo metu lietuvių inžinieriai dirba diegdami analogišką gamybos procesą ir Serbijoje.
„Automobilių gamybos ciklas trunka kelerius metus, tad šiam „Mercedes–Benz“ projektui pradėjome ruoštis prieš dvejus. Turime patyrusių inžinierių komandą, kurią palaipsniui papildėme ką tik studijas baigusiais specialistais. Patyrę inžinieriai kartu su naujai buriama procesų inžinierių, technologų, kokybės bei kitų sričių specialistų komanda sukūrė kliento reikalavimus atitinkančių produktų prototipus ir visą jų gamybos modelį. Jis apima žaliavų užsakymą, gamybos technologijas ir jų procesų suderinimą, darbuotojų apmokymą, kokybės kontrolės sistemą ir daugelį kitų sričių“ – teigia „Yazaki“ generalinės direktorės pavaduotoja.
Šiandien „Mercedes–Benz“ laidų rinkinių gamybos projekto komandoje dirba apie 60 naujai priimtų kvalifikuotų technologijų, įrengimų, procesų, kokybės inžinierių, turinčių technologų, elektronikų, automatikų, elektrotechnikų ir kitokį išsilavinimą, praėję apmokymus įmonėje bei jau spėję įgyti patirties.