Aukštos kvalifikacijos specialistus darbinančių bendrovių vadovai mėgsta kartoti, kad atlyginimas nėra vienintelis svarbiausias kriterijus žmonėms renkantis darbą – svarbi ir organizacijos kultūra bei komanda, projektai, su kuriais dirbama, ir pan. Tačiau geidžiamiausių šalies darbdavių atlyginimų analizė atskleidžia, kad pinigai vis tik yra labai svarbus kriterijus, renkantis darbovietę.
Kai žmonės pamatys, kad jų įmonėse vidutinis atlyginimas yra gerokai didesnis nei jie patys gauna, bandys pasinaudoti šia viešinama statistika, – sakė A.Bytautienė.
Leidinys „Verslo žinios“ kartu su portalu cv.lt apklausos būdu išrenka geidžiamiausius metų darbdavius. Pernai mažų įmonių kategorijoje triumfavo „Baltnetos komunikacijos“. Vidutinis atlyginimas šioje duomenų centrų, perdavimo, IT priežiūros bei telefonijos paslaugas teikiančioje bendrovėje sausį siekė 1542 eurus, neatskaičius mokesčių.
Didelių įmonių kategorijoje geidžiamiausia įmone buvo išrinkta IT sprendimų ir paslaugų bendrovė „Atea“, kurioje dirba daugiau nei 300 darbuotojų. Vidutinis šios įmonės atlyginimas – per 1,3 tūkst. eurų, neatskaičius mokesčių. Tiesa, kitoje grupės įmonėje „Atea Baltic“, kur dirba tik keliolika žmonių, atlyginimai yra triskart didesni – beveik 3,7 tūkst. eurų.
Visos bendrovės, kurios varžėsi dėl geidžiamiausios titulo, savo darbuotojams yra dosnios – nei apie minimalų, nei vidutinį darbo užmokestį nėra kalbama. Geidžiamiausiųjų Olimpe atsidūrusios įmonės savo žmonėms moka bent po du vidutinius atlyginimus.
Personalo atrankos specialistai teigia, kad geidžiamiausias – dar nereiškia mokantis daugiausia.
„Yra tokių IT įmonių, kurios atlyginimais negali konkuruoti su kitais, tačiau darbuotojus pritraukia kitais būdais – savo darbine aplinka ir kitomis priemonėmis“, – 15min teigė Personalo valdymo profesionalų asociacijos direktorė Aušra Bytautienė.
Šią savaitę „Sodra“ pradėjo viešinti Lietuvos įmonėse mokamų atlyginimų vidurkius. Duomenys iškart sulaukė milžiniško susidomėjimo – nuo perkrovų net sutriko „Sodros“ interneto svetainė. Pasak A.Bytautienės, viešinami algų vidurkiai gali paveikti Lietuvos darbuotojų elgesį.
„Yra rizikos, kad žmonės, susipažinę su algų vidurkiais, eis pas vadovus reikalauti didesnių atlyginimų. Kai pamatys, kad jų įmonėse vidutinis atlyginimas yra gerokai didesnis nei jie patys gauna, bandys pasinaudoti tokia viešinama statistika“, – neabejojo Personalo valdymo profesionalų asociacijos direktorė. Kita vertus, tai gali pastūmėti įmonių vadovus nustatyti, kurios pareigybės sukuria daugiau vertės.
„Taigi vadovams ateina sunkesnis laikas, nes darbuotojams turės išaiškinti, kodėl jiems moka tokią algą ir negali mokėti daugiau“, – pastebėjo A.Bytautienė.