Komitetas: už ilgalaikį nepertraukiamą darbą – papildomos atostogos

Už ilgalaikį darbą vienoje darbovietėje bei sunkias darbo sąlygas siūloma suteikti papildomų atostogų, o jų skyrimo tvarką nustatytų Vyriausybė, o ne darbdaviai ir darbuotojai kolektyvinėse sutartyse.
IT darbuotojas
Darbuotojas / „123RF“ nuotr.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, trečiadienį svarstydamas naująjį Darbo kodekso projektą, pritarė tokiai parlamentaro Algirdo Syso pataisai – už ją balsavo dauguma komiteto narių. Dėl šios nuostatos dar turi apsispręsti Seimas.

„Nematau, kad per kolektyvines sutartis ką nors tie žmonės gaus. Bijau, kad tai realiai neveiks ir nebus darbdavių įvertinta“, – teigė parlamentaras.

Tuo tarpu „Investors‘ Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė tikino, kad dėl papildomų atostogų kolektyvinėse sutartyse įmanoma susitarti.

„Palikime dėl to nuspręsti darbdaviui“, – komiteto posėdyje teigė ji.

Ekonomikos komiteto narys „darbietis“ Kęstutis Daukšys piktinosi, kad tokia nuostata neskatins darbo santykių lankstumo: „Skatins žmones specialiai laikytis vienos darbo vietos – kad gautų kelias atostogų papildomas dienas. Kartais žmogus yra n metų darbdaviui lojalus, bet jį ima ir kitas pasamdo už geresnę algą“.

„Dažnai apmokyti ir įvesti į darbo vietą naujus žmones kainuoja brangiau negu išlaikyti tuos, kurie gerai išmano technologinius procesus. Darbo našumui įtakos turi“, – aiškino A.Sysas.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento direktorės Eglės Radišauskienės, tiems, kurie iki naujojo Darbo kodekso įsigaliojimo turės sukaupę papildomų atostogų už ilgą darbą, jos nedings.

Sausį socialinį modelį svarstydamas komitetas buvo nutaręs dėl papildomų atostogų darbdaviams su darbuotojais susitarti kolektyvinėse sutartyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai