Bankrotų tendencijos ir toliau išlieka labiausiai nepalankios statybos ir NT bei prekybos įmonėms.
Daugiausia naujai bankrutuojančių įmonių praėjusį mėnesį buvo užfiksuota paslaugų veikloje – iš viso 20–ies jų statusas pasikeitė iš „veikianti“ į „bankrutuojanti“. Taip pat bankrutuojančiomis tapo 18 mažmeninės prekybos įmonių, dar 15, veikusių apdirbamosios pramonės šakoje.
Iš trijų didžiausių bankrutavusių įmonių (bankroto procedūros baigtos) dvi užsiėmė statybos ir NT veikla. UAB „Valsva“ ir Ko 2011 m. turėjo 8 mln. litų apyvartą. Vilniaus bendrovėje, turėjusioje 4 transporto priemones, praėjusių metų pradžioje dirbo 35 darbuotojai. Pasvalio UAB „Vidstata“ 2012 m. gavo 7,3 mln. litų pajamas, darbuotojų skaičius pernai siekė 71, o registruotų transporto priemonių – 19. Dar vienos Vilniaus įmonės – UAB „ASF“ – 2012 m. pajamos sudarė 5,6 mln. litų. Prieš bankrotą įmonė turėjo 56 darbuotojus, 13 registruotų transporto priemonių.
„Bankrotų tendencijos ir toliau išlieka labiausiai nepalankios statybos ir NT bei prekybos įmonėms. Pirmųjų veiklos baigtį vis dar daugiausia galima sieti su sunkmečio padariniais, kai paklausa statybos darbams ir nekilnojamajam turtui žymiai sumažėjo, tačiau sektoriaus perspektyva yra teigiama. Tuo tarpu prekybininkų bankrotai – tai visų pirma nuolat augančios konkurencijos ir negebėjimo prisitaikyti prie pokyčių pasekmė. Beje, sąsajos su bankrutavusiomis įmonėmis didina ir veikiančių įmonių bankroto riziką“, – sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“, kuriame nustatomi įmonių kredito reitingai, vyriausioji kredito analitikė.