Banko ikimokestinis pelnas 2019 metais, palyginti su metais anksčiau, sumažėjo trečdaliu iki 13,3 mlrd. JAV dolerių (12,3 mlrd. eurų) ir tai visų pirma lėmė 7,3 mlrd. JAV dolerių nurašymai, susiję su investicinės ir komercinės bankininkystės verslu Europoje.
Grynasis metų pelnas krito 53 proc. iki 5,97 mlrd. JAV dolerių.
Tačiau įplaukos padidėjo 4,3 proc. iki 56,1 mlrd. JAV dolerių.
Londone įsikūręs bankas taip pat pranešė, jog ketina per kitus trejus metus savo darbo jėgą visame pasaulyje sumažinti 15 proc. iki 200 tūkst. darbuotojų. Analitikai prognozavo, jog bus paskelbta tik apie 10 tūkst. darbuotojų atleidimą.
Veiklą Jungtinėse Valstijose ir Europoje optimizuojantis HSBC pareiškė ketinantis dėl planuoto restruktūrizavimo 2020–2021 metais laikinai sustabdyti akcijų išpirkimo programos įgyvendinimą.
„Manome, jog išlaidos restruktūrizavimui iki 2022 metų sudarys apie 6 mlrd. JAV dolerių ir didžiausios jos bus 2020 ir 2021 metais“, – nurodė bankas.
„Grupės verslas 2019 metais parodė esąs atsparus. Tačiau kai kurios jo dalys neužtikrina priimtinos grąžos“, – pareiškė laikinasis HSBC generalinis direktorius Noelis Quinnas.
„Todėl persvarstėme planą, pagal kurį didinsime grąžą investuotojams, kursime pajėgumus būsimoms investicijoms ir platformą tvariam augimui“, – pridūrė jis.
HSBC mėgina sumažinti išlaidas, nes jam tenka susidurti su įvairaus pobūdžio neapibrėžtumu, kurį paskatino, be kita ko, JAV ir Kinijos prekybos karas, Didžiosios Britanijos išstojimas iš Europos Sąjungos (ES), o pastaruoju metu – ir naujas mirtinas koronavirusas Kinijoje.