Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atlyginimų analizė: kieno algos Lietuvoje auga greičiausiai?

Dažnas žmogus prisimena savo pirmojo darbo paieškas. Daugeliui anksčiau ar vėliau tenka keisti darbo vietą. Visais atvejai kyla klausimas: „Kokio atlyginimo prašyti naujojo darbdavio?“ Šis klausimas nėra paprastas. Darbo paieškos specialistai teigia, kad neadekvatūs atlyginimo lūkesčiai dažnai parodo kandidato nekompetenciją. O nuvertinus savo galimybes galima rimtai pralaimėti finansiškai.
Darbas
Darbas / 123rf.com nuotr.

15min.lt kreipėsi į didžiausią darbo paieškų portalą Lietuvoje cvbankas.lt prašydama pateikti apibendrintus duomenis, kokio atlyginimo tikisi darbo ieškantys žmonės ir kiek už darbą jiems mokama šiuo metu.

Pelningiausias NT sektorius

2015 m. pirmojo ketvirčio duomenys rodo, kad didžiausi atlyginimai buvo mokami nekilnojamojo turto, logistikos ir telekomunikacijų sektoriuose.

Cvbankas.lt vadovo Tomo Toleikio teigimu, portalo vartotojai pildydami savo gyvenimo aprašymą gali nurodyti tiek šiuo metu gaunamą atlyginimą, tiek norimą darbo užmokestį. Šimtai ar tūkstančiai gyvenimo aprašymų leidžia išvesti rinkos vidurkį.

2015 m. pirmojo ketvirčio duomenys rodo, kad didžiausi atlyginimai buvo mokami nekilnojamojo turto (NT), logistikos ir telekomunikacijų sektoriuose.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Patikrinimo akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Statybos

Valstybės tarnautojai vidutiniškai per mėnesį uždirbo 685 eurus. Cvbankas.lt duomenimis, tai viena iš mažiausiai uždirbančių darbuotojų grupių. Mažiau, 659 eurus per mėnesį, nurodė uždirbantys tik architektai ir dizaineriai.

NT srityje ir statybų sektoriuose dirbantys specialistai nurodė kiek didesnį nei 1,1 tūkst. eurų į rankas siekiantį vidutinį atlyginimą. Panašus buvo ir logistikos įmonių darbuotojų vidurkis. Elektronikos ir telekomunikacijų srities specialistų algų vidurkis siekė 1070 eurų.

Nuo jų nedaug atsiliko inžinieriai ir mechanikai, kurių gaunamų algų vidurkis siekė 945 eurus. Kiek daugiau nei 900 eurų uždirbo vidutinis pardavimų vadybininkas. Panašiu atlyginimu tenkinosi energetikos įmonių darbuotojai.

Naujoji tarnautojų atranka: pirmieji metai buvo sėkmingi.
Tarnautojų atranka

Portalo duomenimis, 890 eurų siekė personalo vadovų vidutinis atlyginimas. Tiek pat uždirbo prekybos ir konsultavimo specialistai. Gyvenimo aprašymus cvbankas.lt užpildę teisės specialistai nurodė 828 eurų vidutinį darbo užmokestį. Apskaitos ir finansų specialistai uždirbo kiek mažiau – 816 eurų per mėnesį.

799 uždirbo IT specialistai, 792 – klientų aptarnavimo ir paslaugų sferos darbuotojai, 775 – medicinos, 772 – pramonės ir gamybos, 741 – švietimo darbuotojai, tiek pat uždirbo biuro administratoriai, 739 – maisto gamybos, 724 – reklamos ir rinkodaros, 706 – draudimo specialistai.

c
ES skatina jaunimo užimtumą

Valstybės tarnautojai vidutiniškai per mėnesį uždirbo 685 eurus. Cvbankas.lt duomenimis, tai viena iš mažiausiai uždirbančių darbuotojų grupių. Mažiau, 659 eurus per mėnesį, nurodė uždirbantys tik architektai ir dizaineriai.

Labiausiai kilo vairuotojų algos

Portalo duomenimis, per metus labiausiai kilo logistikos įmonių darbuotojų algos. Daugiausiai tai pajuto tolimųjų reisų vairuotojai.

Portalo duomenimis, per metus labiausiai kilo logistikos įmonių darbuotojų algos. Daugiausiai tai pajuto tolimųjų reisų vairuotojai. Pernai 189 duomenis pateikę asmenys nurodė vidutiniškai uždirbę 823 eurus per mėnesį. Šiemet 179 darbo ieškantys kandidatai nurodė daugiau nei trečdaliu didesnę sumą – 1127 eurus.

Sparčiai kilo ir elektronikos, telekomunikacijų, energetikos, statybos, prekybos darbuotojų atlyginimai, tačiau kai kurių darbuotojų atlyginimų vidurkis mažėjo. Keliais procentais smuktelėjo maisto gamybos, rinkodaros, reklamos, medicinos darbuotojų algos.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Vilkikai

Jauni darbo ieškantys žmonės tikrai neturėtų tikėtis iš karto gauti tokios sumos. Pirmiausia, tai yra vidurkis, kurį sudaro ir aukšto lygio specialistų algos. Be to, čia nurodyti skaičiai žmonių, kurie darbo ieško jau turėdami bent minimalią patirtį, – teigė T.Toleikis.

T.Toleikis 15min.lt teigė, kad šie skaičiai gali būti geras orientyras, kokie yra darbo užmokesčio skirtumai ir kokio atlygio galima tikėtis. Tiesa, reikia prisiminti, kad tai tik atlyginimų vidurkis.

„Pažvelgus į bet kokią profesiją, žemesnio lygio specialistų, kurie uždirba mažiau, bus gerokai daugiau nei aukšto lygio, kurie gauna didesnius atlyginimus. Be to, brangiau apmokami specialistai ir darbo ieško rečiau, ir savo CV atnaujina rečiau.

Jauni darbo ieškantys žmonės tikrai neturėtų tikėtis iš karto gauti tokios sumos. Pirmiausia, tai yra vidurkis, kurį sudaro ir aukšto lygio specialistų algos. Be to, čia nurodyti skaičiai žmonių, kurie darbo ieško jau turėdami bent minimalią patirtį.

Tomas Toleikis
Tomas Toleikis

Šiuo metu atlyginimai ir taip yra padidėję lyginant su ankstesniu laikotarpiu. Nepakankamas atlyginimas yra vis mažesnė problema žmonėms, – sakė portalo vadovas.

Kai kurios įmonės gali iš karto pasiūlyti gerą atlyginimą žmogui, jei jame mato perspektyvą arba tuo metu labai trūksta žmogaus.

Šie duomenys leidžia geriau suprasti, kaip skiriasi darbo užmokestis tarp skirtingų profesijų. Jais remiantis gali palyginti, kokių profesijų atstovai uždirba daugiau, o kurių mažiau“, – teigė portalo vadovas.

T.Toleikis pastebėjo, kad darbo ieškantys ar darbą keisti norintys žmonės savo galimybes vertina gana adekvačiai. Be to, darbas keičiamas ne tik dėl didesnio atlyginimo. Kitos priežastys gali būti kur kas svarbesnės – maža motyvacija, blogi vadovai.

„Šiuo metu atlyginimai ir taip yra padidėję lyginant su ankstesniu laikotarpiu. Nepakankamas atlyginimas yra vis mažesnė problema žmonėms. Žinoma, atlyginimo dydis visada yra įvardijamas kaip vienas pagrindinių faktorių renkantis darbo vietą“, – teigė T.Toleikis.

"Aš galiu" 0520

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?