A.Laurinaitis ketvirtadienį tvirtino, kad ne kartą kreipėsi su pasiūlymais į L.Lubienę, tačiau jie esą buvo ignoruojami.
„Tie prašymai nebuvo pakankami, bet kol kas neturime jo ieškinio, nesame jo gavę, todėl sunku komentuoti, kokie yra reikalavimai. Nėra dar nei teismų sistemoje fiksuota, stebime – kol kas to ieškinio negavome“, – 15min sakė G.Balčiūnas.
Perklausus, kodėl nebuvo sureaguota į prašymus elektroniniais laiškais ir telefonu, kuriuos ketvirtadienį žurnalistams minėjo A.Laurinaitis, G.Balčiūnas teigė, kad akcininkai turėtų šiuos klausimus spręsti tarpusavyje, o ne per spaudą.
„Nesu įgaliotas komentuoti nei savo klientės, nei kitų akcininkų veiksmų“, – tvirtino teisininkas.
Pasak advokato, jo nuomone, A.Laurinaičio galimybė pasinaudoti pirmumo teise jau turėjo būti pasibaigusi.
„Terminas turėtų būti pasibaigęs praėjusiais metais. Pagal įstatymą yra numatyta du mėnesiai. Ir spaudoje buvo pranešimų. Nuo tų įvykių yra tikrai praėję daugiau nei du mėnesiai. Manyčiau, kad tas laikas jau yra pasibaigęs“, – kalbėjo G.Balčiūnas.
Skundėsi, kad buvo ignoruojamas
Priminsime, kad A.Laurinaitis ketvirtadienį pranešė ketinantis įsigyti kontrolinį akcijų paketą beveik už 303 mln. eurų. Tačiau pagrindinė „Achemos grupės“ akcininkė Lyda Lubienė nenori jų parduoti A.Laurinaičiui, dėl to jis kreipėsi į teismą.
L.Lubienė su dukra valdo 54 proc. akcijų paketą. A.Laurinaitis turi 4,6 proc. koncerno akcijų.
Pagal Lietuvoje galiojančią tvarką, smulkieji akcininkai turi pirmenybę įsigyjant akcijas, jei jos yra parduodamos.
„Dalyvauju koncerno kontrolinio paketo įsigijime – pirmumo teise. Ji sako, kad esantys akcininkai turi teisę. Per visuotinį akcininkų susirinkimą, kai savininkės L.Lubienė ir V.Lubytė nori parduoti – aš noriu įsigyti. Kodėl nusprendžiau pasinaudoti pirmumo teise? Toje grupėje praleidau visą savo darbinį gyvenimą – buvau ir technikos direktoriumi, ir atsakingas už finansus, – turiu pakankamai patirties, žinau koncerno silpnąsias/stipriąsias vietas, pažįstu žmones, su kuriais kartu dirbau, turiu atidirbęs strategiją, kad koncernas klestėtų. Per tai užtikrinti ir šalies nacionalinį saugumą – stabilumu. Ilgai mąsčiau, ar reikalinga dalyvauti, tačiau žmonės, su kuriais dirbau, palikau, jaučiau atsakomybę, kad turiu prisiimti atsakomybę už jų gerovę, grįžti“, – žurnalistams tvirtino A.Laurinaitis.
Jis teigė, kad pateikus pasiūlymą įsigyti kontrolinį paketą buvo gauta ir paruošta atsisakymo forma.
„Neduodant laiko akcininkams nei pagalvoti, nei apsispręsti. Keistesnis veiksmas vyko po akcininkų susirinkimo. Buvo pristatyti potencialūs akcijų pirkėjai. Patyrėme koliziją, nes akcijų savininkai turi pirmumo teisę. Pradžia atrodė keistai, bet aš koncentravausi į tai, kad procesas vyktų komfortiškai.
Laiškų daug parašiau – ne vieną dešimtį. Laiškai buvo praignoruoti, turėjau ir telefoninių pokalbių dėl to.
Laiškų daug parašiau – ne vieną dešimtį. Laiškai buvo praignoruoti, turėjau ir telefoninių pokalbių dėl to, kad būtų pradėtas derybinis procesas ir stengdamasis suprasti, kur yra baimės, bet progreso nebuvo. Parašiau akcijų pirkimo-pardavimo sutartį, reakcijos nebuvo, tuomet sutariau su notarų biuru, paskyriau laiką pasirašyti sutartį, tačiau susitikimas neįvyko, todėl aš esu priverstas ginti savo teises kaip numato įstatymas. Pateikiau ieškinį teismui, kurio prašau, kad būtų gerbiamos mano kaip akcininko pirmumo teises, kad galėčiau įsigyti bendrovę“, – kalbėjo A.Laurinaitis.
Jo teigimu, pagrindinė baimė dėl to, kad „Achema“ neatitektų užsienio kapitalui, nes tuomet ir mokesčiai tekėtų į kitą šalį.
Pirkėju įvardyta vengrų įmonė
Kaip skelbta anksčiau, Šveicarijoje įsikūrusi vengrų energetikos įmonė „MET Group“ buvo patvirtinusi, kad ketina įsigyti kontrolinį „Achemos grupės“ akcijų paketą. Ji skelbė apie ketinimus įsigyti 54,07 proc. akcijų paketą.
„MET Group“ dar šį pirmadienį 15min tvirtino, kad ketinimų neatsisako ir tęsia įmonės teisinio ir finansinio patikrinimo (angl. due diligence) procesą.
Leidimą „Achemos“ įsigijimui dar turi suteikti Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija. Jos vadovas Almina Mačiulis 15min trečiadienį sakė, kad dėl tokio leidimo dar nėra niekas kreipęsis.