Siena, kurią D. Trumpas pažadėjo pastatyti JAV ir Meksikos pasienyje ir kurios vertė sieks dešimtis milijardų JAV dolerių, sukėlė diplomatinę krizę Meksiko ir Vašingtono santykiuose ir sulaukė kritikos visame pasaulyje.
„Esame pasirengę savo medžiagas tiekti visų rūšių infrastruktūros projektams, kurie bus vykdomi Jungtinėse Valstijose“, – interviu agentūrai AFP pareiškė „LafargeHolcim“ vadovas Ericas Olsenas.
„Pirmaujame cemento rinkoje, taigi aprūpiname visus savo klientus“, – pažymėjo jis.
Paklaustas apie galimas pasekmes įmonės reputacijai, E. Olsenas pabrėžė, kad „LafargeHolcim“ nėra politinė organizacija.
„Siekiame tenkinti savo užsakovų poreikius. Projektų politiškai nevertiname“, – pareiškė jis.
Pasak ekspertų, nors dėl šios apolitiškos pozicijos įmonė gali sulaukti kritikos, ypač Europoje, poveikis pardavimams greičiausiai bus nereikšmingas, nes „LafargeHolcim“ eiliniams vartotojams cemento tiesiogiai neparduoda.
Tačiau įmonė, kuri buvo suformuota 2015 metais susijungus Prancūzijos cemento gamintojai „Lafarge“ ir jos Šveicarijos konkurentei „Holcim“, tikisi gauti naudos iš 1 trln. JAV dolerių vertės investicijų į infrastruktūrą programos, kurią D. Trumpas pažadėjo įgyvendinti siekdamas renovuoti tiltus, tunelius, kelius ir oro uostus.