„Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų Lietuvoje vadovės Lauros Panovienės teigimu, nuo pirmosios COVID-19 bangos verslas iš tiesų pradėjo žvalgytis lankstesnių biuro sprendimų.
„Workland greitai prie to prisitaikė: paruošėme sprendimus, palaikančius tiek darbą iš namų, tiek darbą biure, kai darbuotojus galima lengvai rotuoti darbo vietos atžvilgiu ir taip sutaupyti net iki 50 proc. biuro nuomos kaštų“, – sakė L.Panovienė.
Paruošėme sprendimus, kurie leidžia įmonei darbuotojus lengvai rotuoti darbo vietos atžvilgiu.
Tam pritaria ir tarptautinės personalo atrankų įmonės „Ancor“ vadovė Baltijos šalims Aušra Bendikaitė, kuri teigia, jog kai kurios kompanijos pamatė, kad gali mažinti biurus, nes užtenka mažiau darbo vietų – jose darbuotojai gali dirbti pakaitomis, skirtingomis dienomis.
Pasak A.Bendikaitės, nepaisant pokyčių, biuras išlieka svarbia vieta, ypatingai naujiems darbuotojams, kol jie įsilieja į kolektyvą. Antra vertus, dirbant namuose darbuotojams gali būti netgi sunkiau išlaikyti darbo – poilsio balansą.
„Vienareikšmiško atsakymo, kur dirbti geriau – namuose ar biure – nėra. Tyrimai rodo, kad tinkamiausias yra „mix‘as“: pvz., kai tris dienas dirbama biure, dvi – namuose ir daugelį tai tenkina. Net ir atrankų metų kandidatai dažnai teiraujasi, ar darbdavys suteikia galimybę bent kartais dirbti iš namų“, – teigė A.Bendikaitė.
Patenkina ir darbuotojų, ir įmonės poreikius
Pilnai aptarnaujamų biurų konceptas lengvai tenkina tokius darbuotojų lūkesčius, kartu nuimdamas naštą nuo darbdavių pečių. „Nors vis dar kyla klausimų ir abejonių, kaip taikyti rotaciją, atsakymas išties paprastas: rotacija vykdoma padalinant komandą į kelias dalis, kurių kiekviena biure lankosi skirtingu metu, pvz., kas savaitę. Tarkime, jūs turite 10 žmonių komandą. Ją padalinate į dvi komandas po 5 asmenis. Tai reiškia, jog neprivalote nuomotis 10 darbo vietų biuro: jums pakanka 5 darbo vietų, kurias vieną savaitę naudos 5 jūsų darbuotojai, o kitą savaitę – dar 5. Tokių variantų, tik su skirtingais skaičiais ir kitokia proporcija, iš tiesų yra begalė”, – patirtimi dalijosi L.Panovienė.
Iki pandemijos darbas iš namų buvo kiek idealizuojamas, atrodė kaip graži darbdavio teikiama privilegija darbuotojui, o pilnai aptarnaujami biurų centrai buvo laikomi „prabangos“ dalyku. Tačiau šiandien matome, kad darbas iš namų ne visada nuostabus, kai kurie žmonės greitai nuo to pavargsta, pasiilgsta kitų žmonių, gyvo ryšio, bendravimo, bendrumo jausmo.
Taip pat pasikeitė požiūris į pilnai aprūpintus ir aptarnaujamus centrus – jie tampa racionaliu ir saugiu sprendimu. Lankstumas iš tiesų reiškia mažiau rizikos, mažiau išlaidų, bet didesnį efektyvumą, produktyvumą ir darbuotojų pasitenkinimą. Net ir vienas didžiausių šių laikų iššūkių, kaip atrasti balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo (angl. life-work balance) yra daug lengviau įveikiamas lanksčiai planuojant darbo vietas.