Latvijos politikos elitas su šiomis rekomendacijomis kol kas nėra susipažinęs, jų neatskleidžia nei užsakovai, nei autoriai.
Privatizavimo agentūros valdybos pirmininkas Vladimiras Loginovas Latvijos radijui sakė, jog šios rekomendacijos yra „kombinacija anksčiau svarstytų scenarijų“, numatančių tiek šių bendrovių galimą sujungimą, tiek ir jų kotiravimą biržoje.
„KPMG Baltics“ taip pat buvo įpareigota įvertinti tikėtiną „Lattelecom“ ir LMT sujungimo sinergiją. Nors šie skaičiai taip pat kol kas nepaskelbti, manoma, jog ji gali sudaryti daugiau kaip 100 mln. eurų per artimiausius kelerius metus.
Latvijos vyriausybė su „KPMG Baltics“ ataskaita turėtų susipažinti artimiausiomis savaitėmis. Ekonomikos ministro Arvilo Ašeradeno teigimu, „Lattelecom“ ir LMT likimas turėtų paaiškėti iki rudens.
2015 metų pabaigoje „TeliaSonera“ pateikė Latvijos vyriausybei tris pasiūlymus dėl jų bendrai valdomų bendrovių „Lattelecom“ ir LMT – Skandinavijos koncernas įsigyja visas šių bendrovių akcijas, parduoda turimus akcijų paketus arba bendrovės sujungiamos.
Tačiau Latvijos vyriausybė pernai balandį nusprendė, kad „Lattelecom“ ir LMT ir toliau turi veikti kaip du atskiri juridiniai asmenys, o valstybė jų akcijų neparduos.
51 proc. „Lattelecom“ akcijų valdo valstybė, 49 proc. – Skandinavijos telekomunikacijų koncernas „TeliaSonera“.
Po 24,5 proc. LMT akcijų valdo Nyderlanduose registruota „Sonera Holding“ ir „Telia Company“, po 23 proc. – „Lattelekom“ ir valstybinė „Digitalais Latvijas radio un televizijas centrs“, o 5 proc. – Latvijos privatizavimo agentūra.