Ai Weiwei yra gerai žinomas dėl savo kritikos Kinijos valdžiai. Jis pasakojo, kad „Lego“ kaladėlių jam reikėjo vienam meno kūriniui, skirtam parodai Australijoje šių metų gruodį.
Socialiniame tinkle „Instagram“ jis rašė rugsėjį gavęs „Lego“ laišką, kuriame bendrovės atstovai rašė, kad negali paremti parodos, įvykdydami šį kaladėlių užsakymą.
„Lego“ atstovas atsisakė komentuoti šį atvejį, tačiau pabrėžė, kad įmonė susilaiko nuo bet kokio įsitraukimo į įvairius politinius klausimus.
Kompanija atsisako remti įvairius projektus – rėmimas taip pat būtų leidimas įsigyti kaladėlių dideliais kiekiais, ko yra neįmanoma padaryti įprastais būdais.
Al Weiwei sakė, kad „Lego“ turi savo politinių motyvų. Jis priminė įmonės planus Šanchajuje statyti Legolandą.
Menininko socialiniuose puslapiuose įmonė „Lego“ buvo pasmerkta – dalijamasi fotografijomis, kur kaladėlės yra leidžiamos į kanalizaciją, vienas įrašas skelbė, kad toks bendrovės sprendimas yra cenzūra ir diskriminacija.
Ai Weiwei taip pat pasidalino vieno žmogaus „Twitter“ žinute, kurioje sakoma, kad „Lego“ atsuko nugarą kūrybiškumui ir laisvei.
Menininkas „Lego“ kaladėles naudojo pernai JAV vykusiai parodai. Joje buvo demonstruojami 176 portretai žmonių, įkalintų arba ištremtų už įsitikinimus arba pažiūras. Tarp jų – 38 kinų aktyvistai.