Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lenkijos vyriausybės atstovas: sutarties su „Gazprom“ nepratęsime

Už strateginę infrastruktūrą atsakingas Lenkijos vyriausybės įgaliotinis Petras Naimskis pakartojo, jog Lenkija neketina pratęsti sutarties su Rusijos monopolininku „Gazprom“ dėl dujų tiekimo, kuri baigs galioti kartu su 2022 metais, praneša Lenkijos radijas.
„Gazprom“
„Gazprom“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Viskas rodo tai, kad nuo kitų metų spalio 1-osios dujos į Lenkiją bus tiekiamos „Baltic pipe“ vamzdynu“, – sakė vyriausybės pareigūnas ir pažymėjo, kad Danijos partneriai jau išsprendė su aplinkosaugos klausimais susijusias šio projekto įgyvendinimo strigimo problemas.

P.Naimskio žodžiais, „Baltic pipe“ prijungimas prie Lenkijos dujotiekių sistemos „leis importuoti Lenkijos ekonomikai ir visiems šalies vartotojams reikalingą dujų kiekį iš alternatyvių Rusijai šaltinių“.

„Esame paskutiniame dujų tiekimo į Lenkiją šaltinių diversifikavimo strategijos įgyvendinimo etape“, – akcentavo P.Naimskis, primindamas su JAV bendrovėmis pasirašytas ilgalaikes suskystintų gamtinių dujų tiekimo sutartis.

Lenkijai strategiškai svarbus „Baltic pipe“ dujotiekis iš Skandinavijos, kuriuo ji importuos norvegiškas dujas ir gerokai sumažins energetinę priklausomybę nuo Rusijos, jūrinės dalies tiesimas pradėtas birželio pabaigoje. Projektą įgyvendina Lenkijos magistralinių dujotiekių operatorė „Gaz-System“ kartu su Danijos „Energinet“. Rangove pasirinkta Italijos bendrovė „Saipem“, kuri už 280 mln. eurų turimais specialiais laivais nuties 275 kilometrų ilgio dujotiekio atkarpą jūroje.

Projekto užbaigimas 2022 metų rudenį sutampa su Lenkijos siekiu nebepratęsti ilgalaikės rusiškų dujų importo vamzdynais sutarties.

10 mlrd. kubinių metrų metinio pralaidumo dujotiekio, kuris iš viso bus 900 kilometrų ilgio, pagrindinė paskirtis – Norvegijos gamtinių dujų tiekimas per Daniją, Švedijos pakrantę ir Baltijos jūrą į Lenkiją bei jos kaimynes. Vamzdyną numatyta sujungti su Lenkijos suskystintų gamtinių dujų terminalu Svinouiscyje, kad dujas galima būtų pumpuoti ir atbuline kryptimi – į Švediją ir Daniją.

Europos Sąjunga šio projekto įgyvendinimui skyrė beveik 270 mln. eurų finansavimą.

Lenkijos valstybės kontroliuojama naftos ir dujų įmonė „Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo“ (PGNiG) pastarąjį dešimtmetį įsigijo kelias dešimtis dujų gavybos Norvegijos kontinentiniame šelfe licencijų, kad galėtų užtikrinti dujų tiekimą dujotiekiu „Baltic Pipe“, kurio idėja kilo prieš du dešimtmečius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?