LEZ teritorijose atsirado terpė kurtis paslaugų centrams

Dešimteriopai sumažinus investicijų reikalavimą nuo 1 mln. iki 100 tūkst. eurų laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ) veikiančioms paslaugų įmonėms, turinčioms ne mažiau nei 20 darbuotojų, šios galės kaip gamybininkai pasinaudoti patrauklia pelno mokesčio lengvata. Ekspertai prognozuoja, kad tokia pataisa paskatins didesnę verslo paslaugų centrų sklaidą iš sostinės į regionus, rašo „Verslo žinios“.
Kauno LEZ investuotojai vykdo didžiausią plėtrą Kauno regione
Kauno LEZ investuotojai vykdo didžiausią plėtrą Kauno regione / Kauno LEZ iliustr.

„Dabar paslaugų centrai koncentruojasi Vilniuje, kur apskritai susitelkia apie 70 proc. visų tiesioginių užsienio investicijų. Tad natūraliai reikia skatinti, kad jie ateitų į regionus“, – sako Lietuvos laisvųjų ekonominių zonų asociacijos vadovas ir Klaipėdos LEZ valdančios bendrovės generalinis direktorius Eimantas Kiudulas.

Personalo paieškos bendrovės „Strategic Staffing Solutions“ padalinio Vilniuje vadovas Mantas Paškevičius sako, kad pasaulinėje paslaugų centrų rinkoje LEZ turi savo nišą, tad mano, kad įstatyme numatyti pakeitimai bus naudingi ir šalyje veikiančioms šešioms LEZ teritorijoms.

BNS primena, kad praėjusią savaitę Seimas priėmė Laisvųjų ekonominių zonų pagrindų įstatymo pataisą, kuri leido šešerius metus nemokėto pelno mokesčio toms LEZ įmonėms, kuriose dirbs ne mažiau kaip 20 darbuotojų ir kuriose kapitalo investicijos viršys 100 tūkst. eurų. Po to dar 10 metų tokios įmonės mokės perpus mažesnį pelno mokestį.

Šia lengvata negalės pasinaudoti kredito įstaigos ir draudimo įmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų