Lietuvos bankas dėl „Taupkasės“ spręs vasarį

Lietuvos bankas dėl kredito unijos „Taupkasė“, kurios veikla yra laikinai apribota, ateities perspektyvų spręs vasario mėnesį.
Lietuvos bankas
Lietuvos bankas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Taupkasės“ laikinasis administratorius „Verslo administravimo centras“ išvadas dėl „Taupkasės“ finansinės būklės turėjo pateikti iki sausio 25-os, tačiau Lietuvos banko Priežiūros tarnyba šį terminą pratęsė iki vasario 6 dienos.

„Laikinasis administratorius, nurodydamas, kad susidūrė su negatyviu ir priešišku šios kredito unijos vadovų elgesiu, kuriuo trukdoma perimti jos valdymą ir užtikrinti turto bei dokumentų apsaugą, paprašė pratęsti terminą išvadai ir pasiūlymams pateikti“, – teigiama Lietuvos banko pranešime.

Vis dar nevykdo normatyvų

„Verslo administravimo centras“ turi pateiktą išvadas dėl kredito unijos finansinės būklės ir pasiūlymus, leidžiančius įgyvendinti jos veiklos stabilumo ir patikimumo atkūrimo ar kitus „Taupkasės“ problemų sprendimo būdus.

„Taupkasės“ veiklą Lietuvos bankas apribojo gruodžio pabaigoje. Iki vasario 28 dienos unija negali teikti finansinių paslaugų, įskaitant indėlių grąžinimą.

Lietuvos banko teigimu, kredito unija nevykdo svarbiausio – kapitalo pakankamumo – normatyvo, susijusio su jos mokumu. „Taupkasės“ atstovai pernai gruodį išplatintame pranešime teigė, kad Lietuvos banko sprendimas yra faktiškai nepagrįstas, neobjektyvus bei nukreiptas į konkurencijos rinkoje mažinimą.

2017 metų spalio 1 dienos duomenimis, „Taupkasės“ turtas sudarė 19,3 mln. eurų, pagal turto dydį ji buvo 12-a kredito unija Lietuvoje ir vienijo 2,9 tūkst. narių.

Kredito unija stebisi

Taupkasės administracijos vadovas Algirdas Kučinskas pranešime teigia, kad jį stebina Lietuvos banko sprendimas pratęsti laikinojo administratoriaus išvadas bei unijos vadovų atžvilgiu išreikštą kritiką.

“Nepaisant kilusio nesutarimo dėl Taupkasės kapitalo pakankamumo rodiklio skaičiavimo, kuris, beje, yra ginamas teisme, mes aktyviai ir visapusiškai bendradarbiaujame su paskirtu laikinuoju administratoriumi, tikėdamiesi kuo greičiau atkurti unijos veiklą ir paslaugų teikimą. Siekiame, jog unijos veiklos rezultatai būtų įvertinti objektyviai, o nepagrįsti Priežiūros tarnybos sprendimai būtų atšaukti„, – sako jis.

“Mums nesuprantama kritika mano ir kitų unijos vadovų atžvilgiu. Tiesa, mes nesutikome išjungti Taupkasės internetinio puslapio ir perduoti jo valdymo laikinajam administratoriui, kadangi tai vienintelis mums likęs tiesioginis kanalas bendravimui su klientais ir mūsų nariais. Taip pat mums buvo nesuprantamas ir laikinojo administratoriaus noras gauti prieigą duomenų keitimui unijos apskaitos sistemoje, tačiau net ir toks nepagrįstas prašymas, gavus oficialų raštą, buvo patenkintas.

Nepaisant to, labai laukiame laikinojo administratoriaus išvadų. Gaila, kad jų teikimo terminas pratęstas ir tikimės, jog tai nėra tyčinis sprendimų priėmimo vilkinimas, kuris neigiamai veikia unijos veiklą ir rezultatus. Darome viską, kad unija ir toliau vykdytų visus įstatymų numatytus normatyvus: papildomai stipriname kapitalą, stengiamės išlaikyti ryšį tiek su klientais, tiek su kreditoriais. Labai tikimės glaudaus dialogo su Lietuvos banku ir laukiame Priežiūros tarnybos rekomendacijų, kurias esame pasiruošę įgyvendinti ir grįžti į įprastinį unijos kasdienės veiklos režimą”, – situaciją vertina A. Kučinskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų