„Man, kaip dviejų dukrų tėčiui, būtų įžeidimas, jei moteris toje pačioje pozicijoje uždirbtų mažiau lyginant su vyru“, – 15min sakė konsultacijų įmonės „Nortus“, kurioje vyrų ir moterų atlyginimų vidurkiai beveik vienodi, vadovas Vidas Petraitis.
Tarptautinės moters dienos proga 15min portalas jau trečią kartą gilinasi į moterų galimybes darbo rinkoje. Prieš dvejus metus pirmą kartą skelbėme TOP100 Lietuvos įmonių, kuriose moterų lyderystė ryškiausia, sąrašą. Pernai išskyrėme TOP50 įmonių, kur vyrauja lygybė tiek aukščiausio lygio pozicijose, tiek atlyginimuose.
O šiemet aiškinomės, kur moterys ir vyrai uždirba panašiai. Kokios tai įmonės ir kas lemia suvienodėjusius atlyginimų vidurkius – atsitiktinumas, sektoriaus specifika ar specialiai dedamos pastangos?
15min reitingai
Vyrai gauna 300-tais eurų daugiau
2024 metų sausį atotrūkis tarp vyrų ir moterų darbo pajamų „ant popieriaus" buvo 15,5 proc., rodo „Sodros“ duomenys.
„Tiek procentų vyrai uždirbo daugiau nei moterys. Tai reiškia, kad vyrų vidutinės darbo pajamos prieš mokesčius buvo 300 eurų didesnės nei moterų“, – 15min komentavo „Sodros“ Statistikos, analizės ir prognozės skyriaus patarėja Kristina Zitikytė.