LPĮA vykdomuoju direktoriumi L.Vilimas dirbo nuo 2011-ųjų, jis šiose pareigose pakeitė Marių Busilą, LPĮA vadovavusį nuo 2008 metų. Prieš pradėdamas dirbti LPĮA, L.Vilimas 4 metus buvo Alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių asociacijos prezidentu.
„Asociacijos vienijamos bendrovės yra dėkingos Laurynui už nuveiktus darbus. Atliktas reikšmingas indėlis kuriant ir stiprinant šalies prekybos sektoriaus reputaciją bei didinant suinteresuotų šalių informuotumą apie sektoriaus veiklos specifiką. Esame tikri, kad naujajai asociacijos vadovei tai taps geru pagrindu intensyvinant asociacijos reprezentavimą Lietuvos visuomenėje“, – teigiama LPĮA tarybos pareiškime.
R.Vainienė: mano prioritetas – analitika ir diskusijos
Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovo poste Lauryną Vilimą pakeitusi ekonomistė Rūta Vainienė didžiausią dėmesį žada skirti analitikai ir diskusijoms.
„Tarp prioritetų reikėtų paminėti, kad reikia tikrai sustiprinti ekspertinį, analitinį darbą šioje asociacijoje, kad galų gale tos rinkos dalyviai, kurie pirma sukuria milžinišką pridėtinę vertę, antra, įdarbina galybę darbuotojų, kad galų gale jų supratimas apie šitą rinką ir socialinių partnerių akyse būtų adekvatus“, – BNS sakė R.Vainienė.
„Analitiką turbūt į pirmą vietą kelčiau, matot, ekonomistė esu“, – teigė ji.
Pasak R.Vainienės, pagrindinis jos įrankis dirbant asociacijoje bus argumentai ir diskusijos.
„Aš manau, kad gebėsiu argumentuoti ir perteikti žinutę, neiškreiptą. Argumentų jėga yra pagrindinis dalykas, kuo mes, ekonomistai, esame stiprūs. Mano ginklas bus argumentas ir diskusija“, – BNS teigė naujoji asociacijos vadovė.
Asociacijos valdyba R.Vainienę paskyrė trečiadienį, o sutartį ji teigė pasirašysianti penktadienį.
Naujoji asociacijos vadovė Rūta Vainienė – buvusi Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė ir buvusi Vilniaus miesto tarybos narė. R.Vainienė yra baigusi studijas Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultete bei laisvosios rinkos kursą Roskildės Universitete, Danijoje. Stažavosi Vokietijos centriniame banke, Niujorko Federalinių rezervų banke, Tarptautiniame valiutos fonde, JAV ekonomikos reikalų institute ir Hudson institute.