„Nepatikėsite, bet kalbėjau su kai kuriais vežėjais, tai jie susipainiojo tarp mokestinių sąvokų, galvojo, kad tai susiję su PVM. Daug įmonių nežino, kad yra tokia galimybė susigrąžinti permoką Galvojau, kad visi viską žino – kai pats žinai, tai atrodo, kad visi žino“, – 15min sakė „Linavos“ generalinis sekretorius Zenonas Buivydas.
Jis tvirtino, kad Lietuvos vežėjai už Vokietijos kelius per visą šį laikotarpį galėtų būti permokėję milijonus eurų. Vežėjai galės susigrąžinti permokas už ketverius pastaruosius metus, tačiau šių ieškinių dėl žalos atlyginimo senaties terminas yra treji metai.
Tai reiškia, kad mokesčio už rinkliavas, sumokėtas 2017 m., senaties terminas baigsis 2020 m. gruodžio 31 d. Tad „Linava“ rekomenduoja imtis skubių veiksmų ir nepraleisti šio termino.
Grąžins apie 4 proc. sumokėtos rinkliavos
Norint susigrąžinti permokas už vėlesnius metus, kreiptis galima bus ir kitąmet.
„Mes turime informaciją, kad grąžintina suma sieks 4 proc. sumokėtos rinkliavos. ES Teisingumo Teismas nusprendė, kad Vokietija buvo užaukštinusi mokestį už kelius – įtraukusi išlaidas už policijos iškvietimą ir t.t.“, – tvirtino Z.Buivydas.
Įmonės, norinčios susigrąžinti permoką, gali registruotis „Linava“ interneto svetainėje. Pinigus padės atgauti su asociacija bendradarbiaujančios advokatų kontoros.
Spalio 28 dieną ES Teisingumo Teismas priėmė nutarimą, kad Vokietija pažeidė ES teisės aktus, kai į kelių rinkliavas vežėjams įtraukė ir kelių policijos patirtas išlaidas – pagal galiojančius įstatymus į rinkliavas galima įtraukti tik infrastruktūros išlaidas.