„Visuomeninio transliuotojo modelis yra strategiškai svarbus klausimas, kuriam būtina išsami diskusija. LRT įstatymo projektas taip pat yra taisytinas turinio nuoseklumo ir teisinės technikos požiūriu. Todėl LRT taryba kreipiasi į Seimo narius ir kviečia žengti tolesnius žingsnius – iš geriausių teisės, valdymo, finansų, žiniasklaidos atstovų sudaryti darbo grupę, kuri profesionaliai įvertintų įstatymo projektą ir pateiktų savo išvadas", – rašoma LRT tarybos pirmininko Liudviko Gadeikio pasirašytame kreipimesi.
Pasak L.Gadeikio, pradėti reiktų nuo aiškaus įvardijimo, kad rengiamas būtent visuomeninio transliuotojo, o ne valstybei priklausančios viešosios įstaigos – kaip nurodyta pateiktame įstatymo projekte – veiklą reguliuojantis įstatymas.
„Priimti skubotus sprendimus svarbiais šaliai klausimais yra labai rizikinga, todėl LRT taryba ragina Seimo narius pirmiausia plačiai išdiskutuoti, įsiklausyti į įvairių sričių ekspertų nuomonę ir kartu su Lietuvos visuomene surasti tą visuomeninio transliuotojo modelį, kuris sukurtų prielaidas jo nepriklausomumui, profesionalumui, skaidrumui ir atsakingumui visuomenei", – pabrėžiama kreipimesi.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas, Seimo Kultūros komiteto vadovas Ramūnas Karbauskis sako, jog skubos nebus ir įstatymas tikrai nebus priiminėjamas šią sesiją. Anot R.Karbauskio, nėra aišku, ar išvis šiemet jis bus pateiktas Seimui.
„Turiu nuraminti LRT tarybą, įstatymo tikrai niekas nesiruošia priiminėti šioje sesijoje. Kita sesija prasidės kovo dešimtą dieną, mes tikrai turėsime pakankamai daug laiko ir ekspertų pakviesti, ir klausymus daryti, ir pasitelkti vis gerąją ES praktiką, kad priimtume tikrai gerą įstatymą“, – trečiadienį žurnalistams sakė R.Karbauskis.
„Kokioje bebūtų fazėje, šitas įstatymas nebus svarstomas skubos tvarka. Jokio tikslo skubos tvarka jo priiminėti nėra ir niekada nebuvo“, – tvirtino R.Karbauskis.
R. Karbauskis su LRT veiklą tyrusios komisijos nariais praėjusią savaitę registravo naują visuomeninio transliuotojo įstatymo redakciją: būtų steigiama valdyba, trumpinama tarybos narių kadencija ir keičiami formavimo principai, atsisakoma reklamos interneto svetainėje.
R.Karbauskis su LRT veiklą tyrusios komisijos nariais praėjusią savaitę paskelbė registravęs naują visuomeninio transliuotojo įstatymo redakciją: būtų steigiama valdyba, trumpinama tarybos narių kadencija ir keičiami formavimo principai, atsisakoma reklamos interneto svetainėje.
„Naujoje įstatymo redakcijoje suvienodinamas LRT portalo bei radijo ir televizijos reguliavimas, portalui pradedamas taikyti reklamos draudimas, siūloma įsteigti valdybą, LRT ombudsmeną, per pusę mažinamas politikų deleguojamas LRT tarybos narių skaičius, naikinama Administracinė komisija. Pataisas lėmė tiek LRT veiklą tyrusios komisijos išvados, tiek EBU rekomendacijos, tiek Konstitucinio Teismo išaiškinimai dėl LRT nepriklausomumo užtikrinimo“, – frakcijos pranešime spaudai cituojamas R.Karbauskis.
Daugiau apie siūlomus pakeitimus – čia.