Įmonės atstovai teigia, kad Mindaugas Marcinkevičius 2007 m. savavališkai parinko netinkamą rangovą – UAB Prekybos namai „Lina“ – kuris vykdė „Velgos“ sklype esančių pastatų griovimo darbus. Dėl to, kad ši įmonė bankrutavo ir negalėjo užbaigti darbų už kuriuos buvo sumokėta avansu, „Geležinio vilko projektas“ iš Mindaugo Marcinkevičiaus prašo priteisti daugiau nei 420 tūkstančių eurų.
Savo atsiliepime verslininkas teigia, kad šioms pretenzijoms suėjo senaties terminas, o pats ieškinys grindžiamas tik įmonei parankiomis dokumentų iškarpomis, sufabrikuotais argumentais bei slepiamais įrodymais.
„Nors teigiama, kad rangovą parinkau vienašališkai, slaptai ir sąmoningai norėdamas pakenkti bendrovei, dokumentai liudija ką kitą. Ant mano stalo patekdavo dokumentai, kuriuos prieš tai suderindavo ir patvirtindavo dar keturi skyriai. Taip darėmė statydami visus keturis „Akropolius“, o tvarkos nekeitėme ir vykdydami šį projektą. Tai puikiai atsispindi ir sutartyje su PN „Lina“ – ant jos padėti ne tik mano, bet ir dar keturių vadovų parašai. Neabejoju, kad „Geležinio vilko projekto“ sprendimas teismui pateikti tik įmonei palankią šio dokumento iškarpą bus įvertintas bauda už procesinių teisių pažeidimą“, – teigė Mindaugas Marcinkevičius.
Nors tokioms pretenzijoms taikomas trejų metų senaties terminas, o griovimo darbų vykdymo sutartis buvo pasirašyta 2007-aisiais, UAB „Geležinio vilko projektas“ teigia, kad apie šią sutartį sužinojo tik po 2015-aisiais atlikto vidinio patikrinimo. M.Marcinkevičiaus teigimu šis teiginys neatitinka realybės, nes įmonė nuo AKROPOLIS LT, UAB buvo atskirta jau pateikus kreditorinį reikalavimą PN „Lina“ bankroto administratoriui. Jo manymu, tiesiog buvo ieškoma preteksto dar kartą areštuoti turtą ir nutraukti jo vykdomą viešumo kampaniją.
„Esu kaltinamas išrinkęs ne tą rangovą, mat rinkoje buvo pranašesnių. Pats tiesiogiai sutarčių nederinau ir rangovo nerinkau, galų gale tokių pretenzijų galėčiau sulaukti ir už tai, kad „Akropolius“ aplanko per mažai žmonių. Tai trečias iš šešių ieškinių kuriais man keršijama dėl Maltoje sustabdyto „Akropolių“ pardavimo sandorio ir pradėtos viešumo kampanijos. Teismas jau panaikino daugumą man taikytų turto areštų, todėl neabejoju, kad atėjus laikui subliukš ir šis ieškinys“, – teigė Mindaugas Marcinkevičius.
Primename, kad rugpjūčio mėnesį „Akropolį“ Vilniuje vystyti turinti įmonė Geležinio vilko projektas, UAB pateikė ieškinį, kuriuo siekia prisiteisti žalą dėl neva neteisėtų, slaptų, sąmoningai kenkiančių ir vienasmeniškai 2007-aisais priimtų Mindaugo Marcinkevičiaus sprendimų griaunant „Velgos“ sklype esančius pastatus. Teismas atsisakė pritaikyti laikinąsias apsaugos priemones – turto areštą.