„Labai apgailestauju, kad įmonė ginasi puolimu, ieško klaidų institucijų darbe, bet neįžvelgia klaidų savo darbe. Visa ši situacija vyko daugiau nei pusantro mėnesio, vertinta eilė aplinkybių, įtakojusių sprendimą sustabdyti gamybą. Tarp jų ir trys gauti vartotojų skundai, tyrimai iš akredituotos laboratorijos, kur nustatyta, kad produkto kokybė neatitinka deklaruojamos, toks produktas negali būti tiekiamas rinkai“, – BNS sakė V.Barkovskienė.
Anot jos, įmonė vis dar nepateikė informacijos, kaip informavo vartotojus apie nekokybišką produktą, o prekybos tinklus – apie jo atšaukimą.
Pasak tarnybos pareigūnės, vienintelis teigiamas dalykas šioje situacijoje yra tas, kad košės kūdikiams neatitinka kokybės, o ne saugos reikalavimų. Anot V.Barkovskienės, kad galėtų atnaujinti kovo 1 dieną sustabdytą gamybą, įmonė turėtų ištirti visas žaliavas ir pateikti duomenis.
„Tarnyba buvo susitikusi su įmonės vadovu ir įgaliotu asmeniu. Bendradarbiavome, patarėme, kaip jiems ištaisyti klaidas, atsistoti ant kojų.
Dabar įmonė pirmiausiai turėtų pripažinti savo klaidas, bet jie to nedaro ir man kyla klausimų, kodėl.
Aš manau, kad šioje vietoje reiktų ištirti visas žaliavas sandėlyje dėl jų kokybinių-saugos rodiklių. Jie turėtų pateikti visą informaciją, kurios dar nėra pateikę, ir tuomet mes atnaujinsime veiklą“, – tikino V.Barkovskienė.
Pasak „Biogami“ atstovų, nepriklausomos laboratorijos nurodo, kad jos produkcija yra saugi ir kokybiška, tačiau tarnyba teigia atvirkščiai. Pasak V.Barkovskienės, neaišku, kokią produkciją įmonė pateikė tyrimams.
„Vertinant jų pristatytus mėginius, negalime jų susieti su savo mėginiais. Mėginį paimti ir nuvežti yra atitinkamos procedūros, metodikos. (...) Įmonė tai vežė kaip žaliavą. Mes iš rinkos ėmėme pakuotes po 240 gramų, supakuotas, kur matyti terminas vartojimo, o įmonė nuvežė produkciją – 500 gramų kruopų supylę į maišelį“, – aiškino inspektorė.
Bendrovės atstovai teigia, kad anksčiau įmonė buvo tikrinta 4 kartus ir nerasta jokių pažeidimų, o pastaraisiais mėnesiais atlikti 3 patikrinimai ir rasta pažeidimų. V.Barkovskienė teigia, kad įmonė nutyli dalį tiesos – anksčiau bendrovė tikrinta pačios prašymu, o pastarieji tikrinimai vyko dėl vartotojų skundų.
Įmonei atstovaujantis teisininkas teigia tarnybos veikloje įžvelgiantis korupcijos apraiškų ir informaciją ketina perduoti ikiteisminio tyrimo institucijoms.
„Ne tik korupcija, elementų yra pakankamai daug, mes visų įtarimų kol kas atskleisti nenorime, nes kreipsimės į ikiteisminio tyrimo institucijas ir vėliau atskleisime jų pavardes“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė bendrovės teisininkas Andrejus Rudanovas.
Jis teigė įžvelgiantis sistemingą kenkimą bendrovei, pavyzdžiui, tarnyba pradėjo ją traktuoti kaip fasuotoją, taip pat neteikia informacijos, kokiu pagrindu uždraudė jos produkciją.
„Tokia p. V. Barkovskienės pozicija mūsų nestebina. Ji visiškai neatitinka tikrovės. Turime visus dokumentus, pagrindžiančius mūsų pateiktą informaciją. Esame pasiruošę bet kada tai pagrįsti“, – sakė A.Rudanovas.
Bendrovės vadovas Šarūnas Stumbrys teigė, kad per ketverius metus veterinarai įmonę tikrino keturis kartus ir nerado pažeidimų. Tačiau nuo šių metų sausio atlikti trys patikrinimai, uždrausta gaminti produkciją. Š.Stumbrys tai sieja su bendrovės planais plėstis ir statyti gamyklą.
„Įmonė nusprendė pateikti paraišką gauti ES paramą statyti gamyklą. Su tuo siečiau. (...) Investicijos planuotos virš 4 mln. eurų, bet panašu į tai, kad su šita situacija, kuri vyksta, kad mes negausime paramos, aš jau nekalbu apie plėtrą į užsienio rinką. Įmonė yra stagnacijos fazėje“, – tikino įmonės vadovas.
Tarnybos sprendimą stabdyti bendrovės veiklą „Biogami – apskundė teismui.
Tarnybos sprendimą stabdyti bendrovės veiklą „Biogami – apskundė teismui.
4 metus veikiančios įmonės veikla sustabdyta kovo 1 dieną. Įmonė per dieną paprastai pagamina apie 1 tūkst. pakuočių 10 rūšių ekologiškų „Mamuko“ košių – ji teigia esanti vienintelė tokios produkcijos gamintoja Lietuvoje. Bendrovės apyvarta pernai siekė apie 300 tūkst. eurų – trečdaliu daugiau nei 2015-aisiais.
Reigstrų centro duomenimis, 45 proc. akcijų valdo įmonės vadovas Š.Stumbrys, dar 45 proc. – mažoji bendrija „RV Investment“, o 10 proc. – Milda Staniulienė.
Veterinarijos tarnyba praėjusį antradienį pranešė patikrinusi „Mamuko“ grikių košę ir nustačiusi, kad ji saugi, tačiau jos skoninės savybės neatitiko gamintojo deklaruojamų rodiklių – jų skonis buvo aitrus, rūgštus, todėl košė netinkama kūdikiams.
Vasario 24 dieną tarnyba pranešė iš prekybos išimanti dviejų rūšių nesaugias „Mamuko“ košes, o sausio pabaigoje – dar vienos rūšies košė, kuri gaminta iš besibaigiančio galiojimo grūdų.