2017 metais „Supermac's“ Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) paprašė panaikinti „McDonald's“ teisę naudoti minėtus prekių ženklus tam tikrose srityse.
Anot EUIPO, „McDonald's“ neįrodė iš tikrųjų naudojanti ginčijamą prekės ženklą „Big Mac“ kaip mėsainio ar restorano pavadinimą.
Todėl, pasak tarnybos, prašymas dėl teisių atšaukimo yra visiškai tenkintinas.
Tarnyba taip pat nurodė, kad „visos nuosavybės teisės į ES prekės ženklą, susijusios su Europos Sąjungos prekės ženklu Nr. 62 638, panaikinamos nuo 2017 metų balandžio 11 dienos“, kuomet buvo pateiktas „Supermac's“ prašymas.
Tarptautinis restoranų tinklas, kurio būstinė yra įsikūrusi Jungtinėse Valstijose, gali apskųsti šį sprendimą.
„McDonald's“ į naujienų agentūros AFP prašymą pakomentuoti sprendimą kol kas neatsakė.
Pareiškime, kurio kopiją AFP gavo antradienį, „Supermac's“ savo konkurentę „McDonald's“ apkaltino „piktnaudžiavimu prekių ženklais, kuriuos bendrovė įregistruoja vien tam, kad vėliau juos galėtų panaudoti kovoje su konkurentais“.
„McDonald's“ praeityje yra pavykę dėl pavadinimų „Supermac's“ ir „Big Mac“ panašumo sutrukdyti „Supermac's“ plėsti savo verslą Jungtinėje Karalystėje ir Europoje“, – pažymėjo Airijos bendrovė.
„Šis EUIPO sprendimas reiškia, kad pagrindinis JAV bendrovės argumentas nebegalioja.“
„Šis sprendimas, dėl kurio mes nuoširdžiai džiaugiamės, yra atpildas visoms mažosioms įmonėms, kurios išdrįsta pasipriešinti galingoms tarptautinėms bendrovėms“, – pareiškė „Supermac's“ generalinis direktorius Patas McDonagh .
Airijos tinklas „Supermac's“ buvo įkurtas 1978 metais ir šiuo metu turi daugiau kaip 100 restoranų Airijoje ir Šiaurės Airijoje. Tačiau bendrovė iki šiol negalėjo atidaryti restoranų kitose ES šalyse, nes „McDonald'“ tvirtino, kad pirkėjai painios pavadinimus „Big Mac“ ir „Supermac's“.
Taigi dabar „Supermac's“ savo restoranus galės atidaryti visoje Europoje.