Verslo leidinys „The Wall Street Journal“ (WSJ), cituodamas su klausimu susipažinusius šaltinius, pranešė, kad atleidimai gali apimti „daug tūkstančių“ „Meta“ darbuotojų ir kad atitinkamas pranešimas turėtų būti paskelbtas jau trečiadienį.
Rugsėjo 30-ąją „Meta“ įvairiose platformose turėjo apie 87 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje, įskaitant socialinius tinklus „Facebook“ ir „Instagram“, taip pat pranešimų platformą „Whatsapp“.
Pristatydamas nuviliančius „Meta“ trečiojo ketvirčio rezultatus, generalinis direktorius Markas Zuckerbergas teigė, kad iki 2023 metų pabaigos įmonės darbuotojų skaičius nepadidės ir net gali šiek tiek sumažėti.
Kitos technologijų įmonės taip pat yra pranešusios apie ketinimus sustabdyti samdymą arba sumažinti darbuotojų skaičių, pramonei susiduriant su ekonominėmis problemomis.
Praėjusį ketvirtadienį Silicio slėnio įmonės „Stripe“ ir „Lyft“ paskelbė apie didelio masto atleidimus, o „Amazon“ pranešė sustabdysianti samdą savo įmonių biuruose.
„Twitter“, kurią ką tik įsigijo Elonas Muskas, praėjusią savaitę netikėtai pranešė apie pusės iš savo 7,5 tūkst. darbuotojų atleidimą.
Iš reklamos pajamų išsilaikančios platformos, tokios kaip „Facebook“ ir „Alphabet“ valdoma „Google“, susiduria su reklamos užsakymų mažėjimu, nes užsakovai pajuto infliacijos ir augančių palūkanų normų poveikį.
Trečiąjį ketvirtį „Meta“ pelnas sumažėjo iki 4,4 mlrd. JAV dolerių. Tai yra 52 proc. mažesnis skaičius nei pernai analogišku metu.
Investuotojai netruko sureaguoti į nuviliančius veiklos rezultatus – „Meta“ akcijų kaina per vieną dieną nukrito 25 procentais.
Bendrovės rinkos vertė per pastaruosius metus sumažėjo iki 600 mlrd. JAV dolerių.
Be su sumažėjusiais reklamos užsakymais susijusių problemų, investuotojai nerimauja dėl M.Zuckerbergo sprendimo skirti daug lėšų vadinamosios metavisatos plėtrai.