Jos autoriai, išanalizavę vienerių metų laikotarpį iki šių metų vidurio, priėjo išvados, kad 58 proc. kibernetinių atakų, remiamų valstybinių institucijų, užnugaryje buvo Rusija. Skaičiavimai pagrįsti pačios „Microsoft“ korporacijos užfiksuotais duomenimis apie kibernetines atakas visame pasaulyje.
Ataskaitoje daroma prielaida, kad pagrindiniai šių įsilaužėlių taikiniai buvo valstybinės tarnybos ir analitikos centrai – JAV, Ukrainoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitose NATO priklausančiose Europos valstybėse.
„Microsoft“ tvirtina, kad per tą patį laikotarpį metais anksčiau iš Rusijos kilo 52 proc. visų pasaulyje užfiksuotų kibernetinių atakų, tačiau jų sėkmės rodiklis per metus pakilo 21 proc. iki 32 procentų.
„Microsoft“ duomenimis, per pastarąjį 12 mėnesių laikotarpį Šiaurės Korėja buvo antra pagal sukeltų kibernetinių atakų skaičių, o jos dalis išaugo nuo apytikriai 11 proc. iki 23 procentų. Tuo tarpu Kinijos lyginamasis svoris sumenko nuo 12 proc. iki 8 proc., tačiau, kaip pažymi ataskaitos autoriai, kinų programišių sėkmės lygis pasiekė 44 proc., tuo tarpu šiaurės korėjiečių, dažniausiai atakuojančių elektroniniais laiškais – vos 6 procentus.
JAV IT milžinės, glaudžiai bendradarbiaujančios su JAV federalinėmis tarnybomis, ataskaitoje nekalbama apie kompiuterinių įsilaužėlių veiklą, vykdomą remiant Vašingtonui.